Coraz więcej osób w Polsce postanawia wykluczyć mięso z codziennej diety. Najczęściej decydujemy się (my – ludzie) na taki krok ze względu na poglądy, albo na kondycję i przyszłość naszej planety. Ale powiedzmy sobie szczerze! Jeżeli przez całe – dotychczasowe życie jedliśmy mięso, prawdopodobnie nie zrezygnujemy z niego ot tak, bez wysiłku. Na rynku pojawiają się jednak produkty spożywcze, które mają ułatwić mięsożercom przejście na dietę roślinną. Do tego grona należy m.in. Beyond Meat. Co to takiego? Beyond Meat okazał się absolutnym hitem w Stanach Zjednoczonych. Teraz roślinny składnik, który genialnie imituje smak, zapach, wygląd i konsystencję mięsa, coraz częściej można spotkać również w sklepach, a także w restauracjach w Polsce. W ofercie Pizza Hut już niedługo pojawi się pizza z Beyond Meat w roli głównej. Czy podbije serca wegetarian i mięsożerców? Wszystko na to wskazuje!

Pizza Hut wprowadza do oferty roślinną pizzę z Beyond Meat. Od kiedy będzie można jej spróbować?

Pizza Hut podąża za trendami kulinarnymi i odpowiada na potrzeby swoich klientów. Dowodem na to jest nowość w ofercie sieci restauracji. MEATamorfoza, bo tak brzmi nazwa pizzy z Beyond Meat, ma przypaść do gustu zarówno roślinożercom, jak i miłośnikom mięsa.

Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną. Chcemy pokazać, że nawet tak popularne danie jak pizza może z powodzeniem odpowiadać na tendencje rynku gastronomicznego. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom gości – żaden biznes nie funkcjonuje w oderwaniu od trendów – odpowiada Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut.

Musimy przyznać, że pizza z Beyond Meat wygląda bardzo apetycznie. Czy smakuje równie dobrze? O tym będziemy mogli się przekonać już 18 grudnia. Właśnie wtedy MEATamorfoza trafi do menu Pizza Hut. Będzie ona dostępna do wyczerpania zapasów. Pizzę, której głównym składnikiem jest Beyond Meat, będzie można spróbować tylko w restauracjach Pizza Hut. Niestety, nie można zamówić jej do domu.

Warszawska pizzeria uznana za jedną z najlepszych w Europie! >>>