Patryk Vega  nie kazał długo czekać na swój nowy film. Choć jest szansa, że dla największych miłośników jego kina od premiery ostatniego obrazu reżysera - Botoks, czyli od października minionego roku, minęła już cała wieczność. Jeszcze w grudniu światło dzienne ujrzy jego najnowsza produkcja Plagi Breslau. Czy ma szansę powtórzyć sukces Botoksu, na który w 10 dni sprzedano 146 000 sprzedanych biletów w 10 dni oraz wcześniejszych hitów Vegi, Kobiet MafiiPitbulla. Niebezpieczne kobiety i Pitbulla. Nowe porządki? Jest na to spora szansa. I nie tylko dlatego, że Polacy po prostu przepadają na klimatami Vegi, a także, ale także z powodu aktorki, którą reżyser obsadził w Plagach Breslau w roli głównej.

ZOBACZ TAKŻE: Filmowe premiery września. Na co warto wybrać się do kina?

Plagi Breslau z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. Aktorka jest nie do poznania 

Mowa o Małgorzacie Kożuchowskiej, dotychczas bynajmniej nie kojarzącej się z tego typu kinem. Kożuchowska znana jest przede wszystkim z seriali M jak miłość, Druga szansa i Rodzinka.pl, gdzie jej postacie były lub są raczej prostolinijne i o pogodnym usposobieniu. Tak na pewno nie będzie w nowym filmie Krzemienieckiego (na wszelki wypadek przypominamy, jak naprawdę nazywa się filmowiec), gdyż Kożuchowska gra tam policjantkę Helenę Ruś, niekoniecznie zadbaną i nie stroniącą od wulgaryzmów, jak na prawdziwych bohaterów Vegi przystało. To, że Plagi Breslau, to zupełnie nowy rozdział w aktorskim dorobku Małgorzaty Kożuchowskiej zdradza już pierwszy zwiastun filmu (zobaczcie poniżej). Aktorka zyskała również nową fryzurę oraz styl, który w niczym nie przypomina garderoby jej poprzednich postaci. 

Plagi Breslau - nowy film Patryka Vegi. O czym będzie, kiedy premiera?

Partnerem bohaterki granej przez Małgorzatę Kożuchowską, Heleny Ruś jest Bronson, czyli Tomasz Oświeciński. Oboje będą musieli zmierzyć się z seryjnym mordercą, który dokonuje kolejnej zbrodni codziennie równo o 18. Ruś będzie również współpracować z profilerką Iwoną Bogacką. W tej roli zobaczymy Darię Widawską, którą w zwiastunie na pierwszy rzut oka ciężko poznać. Okazuje się, że rozwiązanie tajemniczych zbrodni możliwe jest tylko poprzez zagłębienie się w historię XVIII-wiecznego Wrocławia, gdzie rozgrywa się akcja filmu. W obsadzie Plag Breslau znaleźli się również Agnieszka Dygant, Ewa Kasprzyk i Katarzyna BujakiewiczWojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski, a także komentator MMA, Karol Bedorfi trener personalny Michał Karmowski. 

ZOBACZ TAKŻE: [EXCLUSIVE] Rozmowa z Guyem Pearce'em z serialu „The Innocents”, nowej oryginalnej produkcji Netflix