Największy park rozrywki w Polsce mogący pochwalić się najszybszym rollercoasterem w Europie, czyli Energylandia w podkrakowskim Zatorze przyciąga rocznie prawdziwe tłumy. W zeszłym roku odwiedziło ją 1,5 miliona osób, a od momentu otwarcia obiektu, czyli od 2014 liczba ta sukcesywnie rośnie. Już niebawem Energylandia może jednak zyskać poważną konkurencję, ponieważ w oddalonej 40 kilometrów od Warszawy Wręczy powstać ma ogromnych rozmiarów park tematyczny, o którym już teraz mówi się „polski Disneyland”.  

Póki co w podwarszawskiej Wręczy trwają tam prace nad największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Suntago, bo tak nazywa się aquapark, ma składać się z kilkunastu basenów, 32 zjeżdżalni i setek palm tworzących rajski klimat. Jego otwarcie planowane jesz jeszcze na końcówkę tego roku. Będzie to jednak tylko część obiektu Park of Poland, a jego zagospodarowywanie – a jest to około 400 hektarów - potrwa jeszcze przez kilka lat. W planach jest także otwarcie parku tematycznego, centrum handlowego oraz dwóch hoteli, 4-gwiazdkowego z 240 pokojami oraz centrum konferencyjnym i 5-gwiazdkowego z restauracją na ostatnim piętrze. Mają być one połączone z parkiem wodnym tunelem, co brzmi naprawdę intrygująco. Wstępna data oddania hoteli do użytku gości do końcówka 2021 roku.

Czy planowana na terenie Park of Poland twierdza rozrywki będzie zbliżony do tego, co obecnie można zobaczyć w Paryżu czy w Kalifornii? Tego raczej nie należy się spodziewać, gdyż nie ma nic wspólnego z The Walt Disney Company. Nie wątpimy jednak, że właściciele dołożą wszelkich starań, aby Polacy oraz nasi sąsiedzi mieli godną alternatywę na wyciągnięcie ręki. Póki co nie wiadomo, kiedy park miałby zostać otwarty, bo jego budowa zająć może nawet kilka lat.  

Zobacz także: Dom jak z bajki... Disneya? To możliwe!