Nawet w obrębie jednego kosmetyku możemy mieć do wyboru mnóstwo jego wersji. Z jednej strony jest to ogromna zaleta, bo mamy możliwość znalezienia ideału, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Z drugiej strony to zadanie wcale nie jest łatwe, bo jak w morzu propozycji wyłowić te najlepsze. Jeżeli stając przed półką z podkładami lub otwierając dedykowaną im zakładkę w internetowej drogerii, czujesz, że ich ilość jest przytłaczająca, to mamy wskazówkę, która zawęzi krąg poszukiwań. Tym razem bierzemy pod lupę podkłady mineralne. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji wypróbować takiego kosmetyku na własnej cerze, to warto go przetestować z kilku powodów. Podpowiadamy, jaki podkład mineralny wybrać i dlaczego.

Co to jest podkład mineralny?

Co to jest podkład mineralny? Czym podkład mineralny różni się od innych podkładów? Takie pytania nasuwały nam się w pierwszym momencie, kiedy usłyszeliśmy o nim po raz pierwszy. Nasze zaciekawienie rosło wraz z kolejnymi zdobytymi informacjami. Okazało się bowiem, że podkład mineralny znacząco różni się od formuł, które charakteryzują tradycyjną wersję tego kosmetyku. Na czym polega ta różnica? Podkład mineralny to kosmetyk, który powstaje ze sproszkowanych minerałów. Oznacza to, że w jego składzie można znaleźć wyłącznie naturalne składniki. Wszystkie pigmenty zawarte w podkładzie mineralnym pochodzą od natury. Na tym jednak nie koniec. Warto podkreślić, że podkład mineralny to nie tylko pigmenty, ale również wypełniacze. W składzie można zatem znaleźć mikę, krzemionkę, kaolin, talk, a także glinki. Na szczęście nie ma w nich konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, silikonów oraz innych składników, które mogą negatywnie oddziaływać na kondycję cery. Dzięki temu podkład mineralny świetnie kryje niedoskonałości i jednocześnie dba o zdrowie skóry. Z uwagi na jego właściwości antybakteryjne oraz zmniejszające produkcję sebum poleca się go osobom z wrażliwą cerą oraz podatną na występowanie trądziku.

Jaki podkład mineralny wybrać – podkład mineralny kryjący

Podkład mineralny kryjący to jedna z dostępnych wersji tego kosmetyku, która jest dedykowana osobom chcącym zamaskować ewentualne niedoskonałości cery. Dzięki takiemu kosmetykowi można przykryć przebarwienia, popękane naczynka i wypryski. Na tym jednak jego działanie wcale się nie kończy. Kryjący podkład mineralny ma do zaoferowania coś jeszcze, co wyróżnia go na tle pozostałych kosmetyków do makijażu cery. Ma lekką i naturalną formułę, która nie zatyka porów. W efekcie nie tylko wyrównuje koloryt, ale jeszcze pielęgnuje. W składzie kryjącego podkładu mineralnego Annabelle Minerals wykorzystano między innymi mikę, tlenek cynku, stearynian magnezu i węglan wapnia.

Jaki podkład mineralny wybrać – podkład mineralny rozświetlający

Podkład mineralny rozświetlający to kolejny tego rodzaju kosmetyk do makijażu. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery i nadanie jej subtelnego blasku. Dzięki takiemu rozświetleniu skóra od razu wydaje się zdrowa, świeża i wypoczęta. Do tego podkład mineralny o takich właściwościach zapewnia jeszcze efekt optycznego spłycenia porów i drobnych zmarszczek. Jego lekka formuła dodatkowo pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu. Z uwagi na to, że podkład jest mineralny, nie trzeba się też obawiać, że będzie zatykać pory. Rozświetlający podkład mineralny Annabelle Minerals bazuje między innymi na mice, tlenku cynku, stearynianie magnezu i węglanie wapnia. Dodatkowo zapewnia także ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF 20. Jeżeli masz pozbawioną blasku i poszarzałą cerę, to ten kosmetyk sprawdzi się idealnie.

Jaki podkład mineralny wybrać – podkład mineralny matujący

Nasze oczekiwania względem podkładu mogą być bardzo różne. W przypadku posiadaczek cery tłustej dobrym rozwiązaniem może okazać się wersja matująca. Podkład mineralny matujący Annabelle Minerals ma udowodnione działanie, które według wyników badań zmniejsza wydzielanie sebum o 21%. Inną zaletą jest także fakt, że nie zatyka on porów. Posiada lekką i niezapychającą formułę. Skóra po aplikacji długo wygląda świeżo i gładko. Warto też podkreślić, że ten kosmetyk nie tylko dba o wygląd, ale również leczy cerę. Już po 4 tygodniach wykonywania nim makijażu, mamy za sobą kurację, która pozwoli zmniejszyć stany zapalne o 25%. Sprawdzi się zatem nawet u osób z cerą, która ma szczególne potrzeby. Niedoskonałości są ukojone, a widoczność porów zminimalizowana.

Podkłady mineralne nie są tak popularne, jak tradycyjna wersja tego kosmetyku, ale coraz częściej można je znaleźć w ofercie różnych marek kosmetycznych.

 

Zobacz także: