Na rynku jest dostępnych wiele różnych produktów, które mają spełniać właściwości podkładu do twarzy. Albo inaczej - w ofercie marek kosmetycznych znajdziemy mnóstwo alternatyw dla klasycznego fluidu. Czym charakteryzuje się sypki podkład, dlaczego czasem lepiej użyć podkładu w sztyfcie i jaka jest różnica między kremem BB a kremem koloryzującym? Oto przewodnik po podkładach do twarzy we wszystkich możliwych wersjach. 

Najlepszy podkład polecają nam najlepsi polscy makijażyści i makijażystki >>>

Podkład w płynie

Podkład w płynie to najbardziej popularna wersja fluidu, dlatego rynek oferuje największy wybór właśnie tego produktu. Są bardziej lub mniej kryjące, występują również w wydaniu do skóry suchej, mieszanej i tłustej. Różnią się także wykończeniem (matowym, satynowym lub naturalnym) i stopniem krycia. Większość z nich wyrównuje koloryt skóry i zakrywa zaczerwienienia, zapewniając średni stopień krycia.

Krem BB

Krem BB to w dokładnym tłumaczeniu krem upiększający (z ang. Blemish Balm), który pełni rolę kremu nawilżającego i podkładu. Oznacza to, że jednocześnie pielęgnuje cerę i zakrywa niedoskonałości. Zazwyczaj ma nie tylko właściwości nawilżające, ale chroni także skórę przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krycie kremu BB jest średnie w kierunku delikatnego.

Krem CC

Formułę kremu CC opracowano na bazie kremu BB, jednak ma nieco inne właściwości i przeznaczenie. Przede wszystkim ma mocniejsze krycie: jest w stanie poradzić sobie ze zmianami potrądzikowymi. Nie jest jednak tak ciężki jak podkład do twarzy i pielęgnuje cerę. Posiada właściwości nawilżające i jest przeznaczony dla cery tłustej i naczynkowej. 

Krem koloryzujący

Krem koloryzujący odpowiada swojej nazwie - to krem z odrobiną pigmentu. Jest idealnym wyborem dla osób, które chcą szybko wyjść z domu, ponieważ wklepuje się go w twarz jak zwykły krem nawilżający - odpada problem równomiernego rozprowadzania i nieestetycznych smug. Zapewnia minimalne krycie, więc daje bardzo naturalny efekt zdrowej i rozświetlonej cery.

Podkład w pudrze 

Sypkie podkłady nadają się przede wszystkim do skóry tłustej, ponieważ nie zawierają żadnego nawilżenia. Tym samym powinny go unikać osoby z cerą suchą. Sprawdzą się dla tych, którzy oczekują lekkiego krycia. Podkład w pudrze nakłada się za pomocą pędzla i rozprowadza po twarzy kolistymi ruchami. 

Dlaczego warto zainwestować w sypki puder? Wszystko, co powinniście wiedzieć o tym produkcie >>>

Podkład w kompakcie

Podkład w kompakcie to niedoceniany produkt z prostego powodu: jest bardzo wszechstronny. Występuje w wersji lżejszej i mocniejszej, dlatego zapewnia krycie, jakiego oczekujecie. Może również pełnić funkcję korektora, dlatego sprawdzi się jako kosmetyk w torebce do szybkich poprawek poza domem. Co więcej, można go nakładać palcami (kolejna wygodna opcja) lub wilgotną gąbką i stopniowo budować krycie.

Podkład w sztyfcie

Za pomocą kilku ruchów dzięki podkładowi w sztyfcie można uzyskać całkiem dobre krycie, ponieważ formuła jest skondensowana i cięższa niż np. konsystencja podkładu w płynie. To idealny produkt dla fanów konturowania, ponieważ można nim precyzyjnie wykonać tę czynność. Do rozprowadzania podkładu w sztyfcie użyjcie pędzla lub wilgotnego beauty blendera.