Czym jest podniecenie?

Podniecenie seksualne to stan pobudliwości człowieka, kiedy psychicznie i fizycznie zaczyna on być gotowy do reakcji seksualnej. Od podniecenia zaczyna się seks. Ale oczywiście może też z podniecenia nic nie wyjść, bo przecież kontrolujemy jako ludzie nasze popędy i jesteśmy w stanie decydować, czy w ogóle je realizować, a jeśli tak, to kiedy, jak, z kim... Generalnie „reakcja na bodźce seksualne u człowieka jest wynikiem współdziałania wielu fizjologicznych mechanizmów i uzależniona od sprawności działania układów: nerwowego, hormonalnego i krążenia”, jak czytamy w zbiorowej pracy „Seksuologia”. Możemy się stamtąd również dowiedzieć, że ogólnie do czynników pobudzających należą: bodźce wzrokowe, słuchowe, zapachowe, dotykowe, wyobrażenia lub fantazje erotyczne, stan relaksu i odprężenia, ciepło, aktywacja układu przywspółczulnego. Natomiast do czynników hamujących należą: niepokój, lęk, obniżenie nastroju, stres, depresja.

Jak podniecić chłopaka? Uwodzicielski dotyk może zdziałać cuda

Podniecenie u mężczyzn może wywołać już sam dotyk, zwłaszcza w okolicach genitaliów i innych stref erogennych. Należy pamiętać, że wywołanie podniecenia może wymagać jedynie delikatnego muśnięcia, niekoniecznie w okolicach genitaliów. Wielu panów czerpie przyjemność z delikatnego gładzenia szyi, pośladków i sutków. Równie często zdarza się, że subtelności nie działają na mężczyznę podniecająco. Niektórzy panowie wolą bowiem twardą grę wstępną, bez cienia delikatności i od razu ukierunkowaną na narządy płciowe. Skuteczne podniecanie dotykiem nie jest skomplikowane, ale może wymagać poznania preferencji i oczekiwań partnera.
 

Jak podniecić chłopaka? Przemów do jego wyobraźni

Podniecenie mężczyzny rozmową wydaje się trudną sztuką, jednak to tylko pozory. Panowie są bardzo podatni na bodźce słuchowe, na co wyraźnie wskazuje fakt, że wielu mężczyzn lubi, gdy kobieta głośno wyraża swoją przyjemność w łóżku. Aby podniecić mężczyznę w trakcie rozmowy, należy zadbać o seksowny, nieco tajemniczy ton głosu. Wypowiadane słowa powinny nawiązywać do tematyki seksualnej, ale nie bezpośrednio. Taka niewypowiedziana obietnica sprawi, że w męskiej psychice uruchomione zostanie potężne narzędzie, wpływające na stan podniecenia – wyobraźnia.

Jak podniecić chłopaka? Bądź seksowna i uwodzicielska

Podniecenie wyglądem to jedna z najłatwiejszych metod rozbudzenia męskiego pożądania. Warto pamiętać, że mężczyźni to wzrokowcy. Bielizna podkreślająca i eksponująca najseksowniejsze fragmenty ciała + wyzywający makijaż – to prawie zawsze działa. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie zawsze trzeba pobudzać fetyszystyczną stronę męskiej seksualności. W wielu przypadkach, podniecającym strojem będzie zwykła zwiewna sukienka, pod warunkiem, że nie założysz pod nią bielizny. Możesz być pewna, że nie umknie to uwadze twojego faceta.

I jeszcze jedna złota rada: dla każdej osoby sexy bielizna itp. możne znaczyć coś innego! Można się przebrać, umalować i nie czuć w tym wszystkim dobrze. To jak najbardziej OK! Najważniejsze jest byś ty czuła się w seksownie, więc załóż to, w czym jesteś gotowa wodzić na pokuszenie, a wtedy jesteś bliska sukcesu!


 

Jak podniecić chłopaka? Gra wstępna może zacząć się na odległość

Podniecenie można wywołać też na odległość. Jeżeli chcesz rozpalić partnera jeszcze przed jego powrotem do domu, po prostu sięgnij po telefon. Zdjęcie przedstawiające ciebie w zmysłowej bieliźnie? To z całą pewnością zadziała, jeżeli jednak lubisz wyzwania, możesz obrać trudniejszą drogę. Wyślij mu pikantny SMS, w którym ze szczegółami opisujesz wymarzone zbliżenie. Jeżeli jesteś pewna, że nikt nie będzie wam przeszkadzał, zadzwoń do niego, obniż ton głosu i rozpocznij werbalną grę wstępną, nie stroniąc od zadziornego pojękiwania i pomrukiwania. O tym, po co nam w ogóle gra wstępna piszemy tutaj.

Zobacz także:

Jak podniecić chłopaka? Odrobina sprośności nie zaszkodzi

Podniecenie u mężczyzn często wywołują kobiety pewne siebie, które nie wstydzą się powiedzieć, czego pragną, dzielą się swoimi fantazjami... Ale też takie, które pytają partnera o to, co on lubi! Jeżeli chcesz zwiększyć jego poziom podniecenia już w łóżku, w trakcie seksu nie obawiaj się dirty talk! Wyraźnie zakomunikuj mu swoje narastające podniecenie, nie tylko słowami, ale też jękami i napinaniem ciała.

Psst. Warto pamiętać, że na każdą osobę działa co innego, każdy ma jakieś swoje preferencje. Dobrze jest na to zwracać uwagę, obserwować reakcje. Jeśli ktoś informuje, że nasze zachowanie, choć z dobrymi intencjami, przekracza jego granice, należy przestać. Kluczem do sukcesu jak zwykle jest szczera komunikacja!