Podniecenie - czym jest?

Podniecenie seksualne to stan pobudliwości człowieka, kiedy psychicznie i fizycznie zaczyna on być gotowy do reakcji seksualnej. Od podniecenia zaczyna się seks. Ale oczywiście może też z podniecenia nic nie wyjść, bo przecież jesteśmy w stanie kontrolować nasze popędy i jesteśmy w stanie decydować, czy w ogóle je realizować. A jeśli tak, to kiedy, jak, z kim... Generalnie „reakcja na bodźce seksualne u człowieka jest wynikiem współdziałania wielu fizjologicznych mechanizmów i uzależniona od sprawności działania układów: nerwowego, hormonalnego i krążenia”, jak czytamy w zbiorowej pracy „Seksuologia”. Możemy się stamtąd również dowiedzieć, że do czynników pobudzających należą: bodźce wzrokowe, słuchowe, zapachowe, dotykowe, wyobrażenia lub fantazje erotyczne, stan relaksu i odprężenia, ciepło, aktywacja układu przywspółczulnego. Natomiast do czynników hamujących należą: niepokój, lęk, obniżenie nastroju, stres, depresja.

Jak podniecić chłopaka? Dzięki tym sposobom doprowadzisz go do rozkoszy

Jeśli zastanawiasz się, jak podniecić swojego partnera lub nowo poznanego faceta, mamy dla ciebie kilka sposobów. Oto, co powinnaś zrobić, jeśli chcesz doprowadzić go do rozkoszy. A przy okazji też samą siebie.

Uwodzicielski dotyk to klucz do sukcesu 

Podniecenie u mężczyzn może wywołać już sam dotyk, zwłaszcza w okolicach genitaliów i innych stref erogennych. Należy pamiętać, że wywołanie podniecenia może wymagać jedynie delikatnego muśnięcia, niekoniecznie w okolicach intymnych. Bądź subtelna, tajemnicza, nie dawaj z siebie wszystkiego od razu. Wielu facetów czerpie przyjemność z delikatnego gładzenia szyi, pośladków i sutków. Może zdarzyć się też tak, że subtelności nie działają na mężczyznę podniecająco. Niektórzy panowie wolą bowiem twardą grę wstępną, bez cienia delikatności i od razu ukierunkowaną na narządy płciowe. Warto na początku poznać preferencje faceta, aby dostarczyć mu jak najlepszych doznań. Możesz być jednak niemal pewna, że dotyk przyniesie ci zamierzony cel. Skuteczne podniecanie dotykiem nie jest skomplikowane, jednak, tak jak wspomniałyśmy wyżej - może wymagać poznania preferencji i oczekiwań partnera.

Przemów do jego wyobraźni

Podniecenie mężczyzny rozmową wydaje się trudną sztuką, jednak to tylko pozory. Panowie są bardzo podatni na bodźce słuchowe, na co wyraźnie wskazuje fakt, że wielu mężczyzn lubi, gdy kobieta głośno wyraża swoją przyjemność w łóżku. Nie bój się tego. Może to właśnie ten element podnieci twojego partnera bardziej niż jakikolwiek inny. Faceci chcą wiedzieć, że sprawiają ci przyjemność. Możesz zakomunikować mu to słowami lub innymi dźwiękami. Panuje tutaj dowolność. Aby podniecić mężczyznę w trakcie rozmowy, należy zadbać o seksowny, ściszony, nieco tajemniczy ton głosu. Słowa, które wypowiadasz powinny nawiązywać do tematyki seksualnej, ale nie bezpośrednio. Powiedz mu, co chciałabyś, żeby zrobił lub co ty chciałabyś zrobić. Taka (szczególnie niedopowiedziana) obietnica sprawi, że w męskiej psychice uruchomione zostanie potężne narzędzie, wpływające na stan podniecenia – wyobraźnia. 

Bądź seksowna i uwodzicielska

To jeden z bardziej oczywistych punktów, jednak jest on niezwykle skuteczny. Podniecenie wyglądem to jedna z najłatwiejszych metod rozbudzenia męskiego pożądania. Warto pamiętać, że mężczyźni to wzrokowcy. Wygląd jest dla nich bardzo ważny. Nie muszą nic czuć, być zaangażowanymi czy zakochanymi, żeby byli podnieceni. Bielizna podkreślająca i eksponująca najseksowniejsze fragmenty ciała (faceci ją uwielbiają) + wyzywający makijaż – to prawie zawsze działa. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie zawsze trzeba pobudzać fetyszystyczną stronę męskiej seksualności. Bycie sexy ma wiele wymiarów. Nie musi być tylko sprośnie, wyzywająco czy odsłaniająco. W wielu przypadkach, podniecającym strojem będzie zwykła zwiewna sukienka, pod warunkiem, że na przykład nie założysz pod nią bielizny. Możesz być pewna, że nie umknie to uwadze twojego partnera.

I jeszcze jedna złota rada: dla każdej osoby sexy bielizna czy inne stroje mogą znaczyć coś innego! Można się przebrać, pomalować i nie czuć w tym wszystkim dobrze. To jak najbardziej OK! Nie rób nic na siłę, w ten sposób nie podniecisz mężczyzny. To da się wyczuć. Najważniejsze jest byś ty czuła się w seksownie, więc załóż to, w czym jesteś gotowa wodzić na pokuszenie, a wtedy jesteś bliska sukcesu!

Zacznij grę wstępną na odległość

Podniecenie można wywołać też na odległość. Być może, w niektórych przypadkach, będzie ono jeszcze większe. W końcu pożądanie kogoś, kogo nie możemy. tym momencie mieć powoduje jeszcze silniejsze doznania. Jeżeli chcesz rozpalić partnera jeszcze przed jego powrotem do domu, po prostu sięgnij po telefon. Zdjęcie przedstawiające ciebie w zmysłowej bieliźnie? To z całą pewnością zadziała. Jeżeli jednak lubisz wyzwania, możesz obrać trudniejszą drogę. Wyślij mu pikantny SMS, w którym ze szczegółami opisujesz wymarzone zbliżenie. Jeżeli jesteś pewna, że nikt nie będzie wam przeszkadzał, zadzwoń do niego, obniż ton głosu i rozpocznij werbalną grę wstępną, nie stroniąc od zadziornego pojękiwania i pomrukiwania. Gra wstępna jest niemal niezbędnym elementem. Potrafi rozpalić wszystkie zmysły i doprowadzić do prawdziwej euforii. Więcej o grze wstępnej możesz przeczytać w artykule poniżej. 

Zobacz także:

Nie bój się być odrobinę sprośna 

Podniecenie u mężczyzn często wywołują kobiety pewne siebie, które nie wstydzą się powiedzieć, czego pragną, dzielą się swoimi fantazjami... Ale też takie, które pytają partnera o to, co on lubi. To jest naprawdę hot. Jeżeli jeszcze bardziej chcesz zwiększyć jego poziom podniecenia - na przykład już w łóżku czy w trakcie seksu, nie obawiaj się dirty talkWyraźnie zakomunikuj facetowi swoje narastające podniecenie, nie tylko słowami, ale też jękami i napinaniem ciała. Odrobina sprośności jeszcze nikomu nie zaszkodziła. 

Psst: warto pamiętać, że na każdą osobę działa co innego, każdy ma jakieś swoje preferencje. Dobrze jest na to zwracać uwagę, obserwować reakcje, aby uniknąć wpadek czy niezręcznych sytuacji. Jeśli ktoś informuje, że nasze zachowanie, choć z dobrymi intencjami, przekracza jego granice, należy przestać. Kluczem do sukcesu jak zwykle jest szczera komunikacja!