Kiedy musicie kupić kostium kąpielowy, do sprawy zapewne podchodzicie na luzie. Szczególnie w okresie letnim, kiedy nie jest to w końcu żadnym wyczynem, bo w ofercie sklepów, zwłaszcza popularnych sieciówek, można przebierać w fasonach, przeróżnych wzorach i wersjach kolorystycznych. Jednak kupno stroju to jedno, a to, jak potem w nim wyglądamy, jest już inną kwestią. Dlatego niestety bardzo często model, na który się decydujemy, choć wizualnie wydaje się być bliski ideału, okazuje się nieodpowiednio dobrany do figury. Dlatego, by uniknąć takich sytuacji, warto wiedzieć, czego potrzebuje nasza sylwetka, a co będzie dla niej krzywdzące. Oto kilka niezbędnych wskazówek!

ODWRÓCONY TRÓJKĄT
Cechy charakterystyczne: Masz szerokie ramiona i wąskie biodra, sylwetka jest smukła i atletyczna.
Co wybrać? Pomyśl o położeniu akcentu na kobiece atuty. Jeśli wybierzesz kostium jednoczęściowy postaw na ładny dekolt w literkę „V”. Jeśli natomiast będzie to kostium duczęściowy zdecyduj się na górę o kroju balkonetki z wszytymi piankami, push-up powiększający biust, trójkąt z cienkimi ramiączkami albo opaskę. Na dół wybierz  szorty lub zabudowane majtki – krój klasyczny lub z niskim stanem, który idealnie zrównoważy sylwetkę. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

 

PROSTOKĄT
Cechy charakterystyczne: Jesteś szczupła i smukła, ramiona i biodra są tej samej szerokości i masz małe wcięcie w talii.
Co wybrać? Jeśli decydujesz się na kostium jednoczęściowy, wybierz krój, który wyszczupli lub podkreśli talię za pomocą zaszewek. Przy wyborze kostiumu dwuczęściowego postaw raczej na górę o kroju trójkątów halter lub opaski, z lekkim uwypukleniem piersi (wszyte pianki) oraz dół o niezbyt mocno wyciętym kroju, raczej klasycznym lub z niskim stanem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

 

PIRAMIDA
Cechy charakterystyczne: Masz szerokie biodra, masywne uda i drobne ramiona, a więc niezwykle kobiece kształty.
Co wybrać? Stawiaj na kostiumy dwuczęściowe i podkreślaj biust górą o kroju trójkątów halter i push-up. Na dół wybierz kroje z niską talią lub dowolnie mocno wycięte na udach. W przypadku kostiumu jednoczęściowego wybierz krój halter i z „odciętym” stanikiem. Możesz uzupełnić ubiór ładną spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

 

KOŁO
Cechy charakterystyczne: Masz szerokie biodra i ramiona. Twoja sylwetka jest dość krągła i kobieca.
Co wybrać? Wybierz kostium dwuczęściowy i podkreśl biust stanikiem o kroju trójkątów halter i powiększającym objętość. Jeśli chodzi o dół, warto abyś nosiła kroje z wysokim stanem (zamaskują brzuszek) lub z wysokim wycięciem na udach (wydłużą nogi). Dla stroju jednoczęściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór pareo wiązanym na boku o wzorze dopasowanym do kostiumu kąpielowego.

 

KLEPSYDRA
Cechy charakterystyczne: Masz idealnie zachowane proporcje pomiędzy biodrami a ramionami i szczupłą talię.
Co wybrać? W zasadzie pasuje Ci większość krojów. Dodatkową korzyścią będzie podkreślenie biustu stanikiem o kroju trójkątów halter, jeśli wybierzesz kostium dwuczęściowy. Jeśli chodzi o dół, możesz nosić kroje z niskim stanem lub z dowolnie wysokim wycięciem na udach. Dla stroju jednoczęściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

Wiecie już, jaki fason będzie dla Was odpowiedni? Teraz czas na łowy! A kilka propozycji kostiumów kąpielowych odpowiednio dobranych do konkretnego typu figury znajdziecie w naszej galerii.