Dzisiaj w Paryżu zaprezentowano najnowszą kolekcję Chanel na sezon jesień-zima 2019/2020 - ostatnią, stworzoną przez Karla Lagerfelda. Wydarzenie zdecydowanie zalicza się do tych z grona wyjątkowych! Zgromadzeni w Grand Palais goście uczcili zmarłego projektanta symboliczną minutą ciszy, natomiast modelki idące w pokazie nie były w stanie ukryć łez wzruszenia.

Pokaz Chanel jesień-zima 2019:  Penélope Cruz na wybiegu Chanel!

Na prezentacji najnowszej kolekcji Chanel nie zabrakło oczywiście światowej sławy gwiazd i influencerek. W pierwszych rzędach pokazu zasiadły muzy Karla Lagerfelda, między innymi Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Kristen Stewart. Natomiast na wybiegu (obok Cary Delevingne oraz Kai Gerber) pojawiła się Penélope Cruz. Hiszpańska aktorka miała na sobie sukienkę mini, a w dłoni trzymała białą różę – zachwyciła wszystkich!

Pokaz Chanel jesień-zima 2019:  Ostatnie projekty Karla Lagerfelda

Wśród najnowszych propozycji marki znalazły się między innymi damskie garnitury, śnieżnobiałe sukienki i eleganckie płaszcze, wykonane z typowego dla domu mody tweedu. Na wybiegu dominowały stonowane barwy, ale nie zabrakło też mocnych akcentów – czerwone kurtki, różowe swetry z logo marki oraz turkusowe kombinezony z pewnością okażą się hitem sezonu jesień-zima 2019/2020.

Karl Lagerfeld - kto odziedziczy jego fortunę: kotka Choupette czy chrześniak Hudson Kroenig? >>>

Pokaz Chanel jesień-zima 2019:  Zimowy kurort Karla Lagerfelda

Projektant zdążył zadbać również o odpowiednią scenografię. Całość prezentowała się magicznie. Show odbyło się bowiem w zaaranżowanym specjalnie na potrzeby marki zimowym kurorcie. Goście, poza najnowszymi projektami Lagerfelda, mieli okazję zobaczyć zaśnieżone domy, drzewa, a w tle nawet góry. Nie zabrakło również zimowych gadżetów, ozdobionych logo domu mody Chanel (na przykład nart).   

Karl Lagerfeld: najsłynniejsze pokazy Chanel, które stworzył mistrz >>>

Ostatnia kolekcja Karla Lagerfelda została nagrodzona owacjami na stojąco. Jesteśmy pewne, że przejdzie ona do historii i nie możemy doczekać się kolejnych projektów domu mody Chanel. Tym razem stworzonych przez  Virginie Viard.

Zobacz także: