Jedni z nas przypominają sobie o świętach chwilę przed Wigilią. Nerwowo biegają po sklepach lub szukają błyskawicznej dostawy w sieci. Inni celebrują pakowanie już od listopada. Jeszcze inni od wakacji odkładają na specjalną półkę rzeczy, które przydadzą się na Boże Narodzenie i inne okazje. Są i tacy, którzy unikają gwiazdkowych imprez. Jakim typem ty jesteś?

Klarna, supermodna aplikacja zakupowa, przeprowadziła badania, które wyodrębniły - na podstawie naszego nastawienia do kupowania gwiazdkowych prezentów - pewne wyraźne typy osobowości. „Zbadaliśmy postawy i uczucia związane ze świątecznym czasem. Zwykle za podejściem do kupowania prezentów stoją emocje.” tłumaczy psycholożka sprzedaży Kate Nightingale. Badanie oczywiście potwierdziło jej tezę. Firma przepytała o podejście do gwiazdkowych upominków ponad 18 000 konsumentów z 18 krajów na 3 kontynentach. Okazało się, że zwykle charakteryzuje ich 5 typów zachowań. Oto one:

Entuzjasta

Taaaaaak! Wszystkie pozostałe dni w roku prowadzą tylko do tego głównego wydarzenia. Bożego Narodzenia! KOCHASZ Święta. Tuż po 1 listopada zaczynasz nucić kolędy. A gwiazdkowe zakupy totalnie cię nakręcają! Wkładasz w nie całe swoje serce! Układasz listy prezentów i spędzasz wiele godzin na poszukiwaniu idealnych podarunków. Kochasz tradycje świąteczne i nie wyobrażasz sobie gwiazdki bez trafionych i starannie wybranych prezentów. I lubisz polować na okazje!

Mistrz zabawy

Święta to kolejna idealna sposobność, by ucieszyć bliskich i zorganizować dla nich miłe chwile. Jesteś mistrzynią ogarniania imprezowych okoliczności. Twoja kreatywność zaś daje im kolorowe i zaskakujące momenty. Jesteś też świadoma społecznie, więc poszukujesz prezentów świątecznych ze zrównoważonych produkcji. Umiesz dodać magii i pomysłu najprostszym rzeczom. Pięknie dekorujesz dom, bo lubisz, gdy jest jak w bajce. I tę bajkę zapewniasz Ty.

Spotykacz

Gwiazdka to dla ciebie czas z najbliższymi. I nie ważne, czy były kłótnie przy rodzinnym stole, oraz czy karp dobrze się usmażył. Ważne, że jesteście razem. Zwykle nie lubisz zakupów, ale kochasz zdobywać dla swoich bliskich przemyślane prezenty i wkładasz w to wiele wysiłku. Intuicyjnie wiesz, co kogo uszczęśliwi.

Pragmatyk

Masz rozsądne podejście do Świąt. To po prostu miłe dzielenie wyjątkowego czasu z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Lubisz świąteczną energię, tę magię wiszącą w powietrzu, znane od dzieciństwa tradycje, ale nie przesadzasz ze świątecznymi emocjami, bo trochę brakuje ci na nie czasu. 

Na prezenty ustalasz konkretny budżet i pilnujesz, by nikt nie był poszkodowany. Starasz się dawać sensowne, przyjazne dla środowiska upominki, ale na koniec dnia i tak najważniejsze jest, by spędzić ten czas razem.

Zobacz także:

Umiarkowany fan

Spędzanie Bożego Narodzenia razem jest fajne, naprawdę to lubisz. Ale całe to świętowanie z kolędami i pakowaniem prezentów nieco cię nudzi. Pod nosem śmiejesz się z gwiazdkowych entuzjastów. Jeśli w ogóle świętujesz, to raczej spokojnie, z rodziną i bliskimi. Czas z nimi spędzony jest dla ciebie ważny i wyjątkowy, jednak jeśli kupujesz prezenty, to zwykle w ostatniej chwili.

Zastanawiasz się, którą postacią Ty jesteś? Możesz to odkryć biorąc udział w quizie na stronie www.klarna.com/świąteczny-przewodnik. Ale w sumie - nieważne jakim typem jesteś, bo Klarna przygotowała coś dla wszystkich tych typów osobowości. To aplikacja z usługą „kup teraz, zapłać później”, dzięki której kupisz i sprawdzisz swoje zakupy teraz, a zapłacisz za nie za miesiąc. Nie zapłacisz zatem za towary, które nie zostały ci dostarczone. Nie ma zatem problemu z zaginionymi przesyłkami. Ani z dodatkowymi opłatami, jeśli jeśli uregulujesz swoje zobowiązanie w terminie. A o nim przypomni Ci sama aplikacja.

Użytkownicy aplikacji mają możliwość dokonywania wszystkich e-zakupów, w dowolnym sklepie online w Polsce, z poziomu jednego miejsca. Aplikacja daje im ponadto dostęp do ofert specjalnych, powiadomień o obniżkach cen oglądanych przez nich produktów, oraz możliwość zarządzania płatnościami i śledzenia dostaw. Wkrótce będziemy mogli przechowywać w aplikacji karty lojalnościowe i dodatkowo oszczędzać pieniądze. To po prostu jedna aplikacja integrującą wszystkie zakupy i sklepy online w jednym miejscu. 

Warto dodać, że w aplikacji Klarna jest wiele naszych ulubionych marek, na przykład H&M, Topshop, czy ASOS. Pragmatycy doceniają, Entuzjaści już się cieszą, a Mistrzowie Zabawy zamawiają pachnące choinką świeczki...

Jaki typ jest osobowości jest Tobie najbliższy? Sprawdź na www.klarna.com/świąteczny-przewodnik

Materiał powstał we współpracy z Klarna.