Pokemon, czyli seria gier konsolowych Nintendo, została stworzona w 1996 roku przez Satoshiego Tajiri. W tym roku marka kończy więc 20 lat, a modowe i makijażowe marki będą z pewnością wprowadzać motyw Pokemonów do swoich limitowanych kolekcji. Japońska firma Yummy Mart stworzyła niewielką kolekcję bieliźnianą składającą się z zaledwie dwóch looków. Naszym hitem jest krótka peleryna z kapturem przypominającą głowę najsłynniejszego Pokemona - żółtego Pikachu.

Gra Pokemon początkowo dostępna była tylko na przenośnej konsoli Game Boy, ale szybko stała się drugą (po serii Mario Bross) najbardziej dochodową inwestycją Nintendo. Pokemony przeniosły się z gier do anime, mangi, książek i filmów. W grze powstało ponad 700 gatunków stworzeń nazywanych pokemonami, które dzieli się na różne kategorie i obdarza różnymi właściwościami. Wiele z nich zostało wprowadzonych do sprzedaży jako zabawki, maskotki i figurki dla kolekcjonerów. 

W roku 2016 na rynku pojawi się wiele limitowanych edycji gier, kolekcji ubrań oraz innych gadżetów związanych z wyjątkową rocznicą. Co sądzicie o propozycji zestawów ubrań od Yummy Mart?