Manifest „Ciągle kwitnę zamiast zrywać” opiera się na idei nieustannego rozwoju - przy równoległej uważności, aby szanować otaczające nas rzeczy. Projekt marki Converse z udziałem grupy All Stars to głos młodego pokolenia, któremu wyjątkowo bliska jest świadoma troska o planetę. Młodego pokolenia, które pragnie walczyć o swoje marzenia, ale przy tym żyć odpowiedzialnie, a także wyraża sprzeciw lekkomyślnym, codziennym decyzjom i postępującemu konsumpcjonizmowi. To oni zdecydowali, jak ma wyglądać kampania „Create Next”. Aktywiści i artyści za jej sprawą pokazali, że tak naprawdę każdy z nas ma realny wpływ na to, jak wygląda świat wokół. W jaki sposób, zdaniem autorów, możemy interpretować motto tej kampanii?

Ciągle kwitnę, czyli ciągle się rozwijam. Kwitnę, czyli jestem sobą i nie boję się tego pokazać. Nie zrywam, bo mam już wszystko, aby móc wyrazić siebie.

Fot. Michał Dziurkowski

Członkowie i członkinie grupy All Stars za pomocą swoich ulubionych środków wyrazu wraz z mentorami projektu pokazali, że nawet najmniejsze działanie może mieć duży wpływ na naszą wspólną, lepszą przyszłość. 

Pragnienie nieustającego rozwoju i dążenie do bycia sobą 

Na polską odsłonę globalnej inicjatywy marki Converse All Stars „Create Next” składa się kilka artystycznych projektów: murale, wirtualna wystawa i zin. Niezwykle kreatywni reprezentanci pokolenia Z opowiadają w projekcie o najistotniejszych dla nich kwestiach, a głównym narzędziem do przekazania tej opowieści jest właśnie sztuka - czyli to, co towarzyszy im na co dzień i w czym czują się najlepiej. 

Interaktywne murale 

Murale powstały we współpracy z artystą dobrze znanym w polskim świecie street artu - ich twórca to anonimowy Noriaki, którego prace możemy podziwiać m.in. w Berlinie czy Londynie. Dzieła te znajdują się do końca listopada w Warszawie przy ul. Parkingowej 21 i przy ul. Smolnej 15

Zobacz także:

Noriaki / Fot. Michał Dziurkowski

Oba murale zawierają QR kod. Kod przy ul. Parkingowej otwiera instagramowy filtr do twarzy, który zmienia daną osobę w kwiat z muralu, z kolei drugi umożliwia obejrzenie wirtualnej wystawy fotograficznej. Jak o tym projekcie wypowiada się ich autor? 

„Create Next” to dla mnie świadomy proces tworzenia. To proces w którym trzeba brać pod uwagę konsekwencje i tworzyć tak, aby nie tylko wyglądało, ale też coś znaczyło. (...) Cieszę się, że udało się nawiązać do historii sztuki, zmusić widza do myślenia, trochę się z nim zabawić i zaprosić go do wspólnego tworzenia muralu. 

I choć okazuje się, że początkowo Noriaki miał obawy przed możliwym zagubieniem się między artyzmem a reklamą, finalnie bardzo pozytywnie ocenia tę współpracę. Przy tworzeniu projektu brali również udział inni członkowie All Stars: ilustratorka, tatuażystka i modelka - Karolina Gwóźdź (@karolinagozdz), ilustrator - Bartecky (@bartecky_), twórca kolaży i grafik - Jan Kuśmirski (@jankusmirski) oraz fotografka Miłka Żmuda (@acuoms). Inspiracją do stworzenia muralu był cykl obrazów „Taniec” autorstwa Henriego Matisse’a.

Fot. Michał Dziurkowski

Zin odpowiedzią na pytanie „Co jesteś w stanie zrobić”?

Kod znajdujący się na muralu przy ul. Smolnej 15 daje nam możliwość zapoznania się z przygotowanym przez grupę zinem. Grupa All Stars we współpracy z Kasią Golą (założycielką @GeekGoesChic, researcherką, strateżką użycia nowych technologii w biznesie i marketingu branży modowej oraz globalną ambasadorką marki Converse w 2019 roku) przygotowała zina, który jest dystrybuowany wyłącznie digitalowo. Dystrybucja ta odbywa się za pośrednictwem grupy All Stars, Instastories marki Converse oraz influencerów. Aby otrzymać zina, można również poprosić o niego w wiadomości prywatnej. Zdaniem pomysłodawców projektu taka formuła sprawia, że zachowany zostaje duch przekazywania zina „z rąk do rąk” - niczym w tradycyjnej wersji. 

Co takiego znajdziecie w środku? To nieoceniona dawka wiedzy w zakresie świadomego, odpowiedzialnego życia. W wyniku pracy 5 młodych, ambitnych i kreatywnych osób, mamy okazję zapoznać się z cennymi, popartymi merytorycznymi argumentami, przemyśleniami i poradami, które odpowiadają na nurtujące wiele osób pytanie, co właściwie możemy zrobić. Okazuje się, że bardzo wiele. Zin skrywa: „Złote Rady Doświadczonej Lumpiary” od @rozalia_ch, „Tworzę z tego, co już istnieje” od @samadhi.vera, „Szanuj i spraw, by trwało” od @anyayasynska, „Dlaczego młode pokolenie ma tak duże znaczenie dla naszej przyszłości? od @mvkolaj.a czy „Wyraź siebie poprzez upcykling” od @zzietek. Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę na powyższe tematy, to materiał dla ciebie.

A czym jest projekt Converse „Create Next" dla Kasi Goli?

„Create Next” to nawołanie do budowania tego, jak chcemy, żeby wyglądała nasza przyszłość. To przestrzeń do działania dla młodych. Platforma to miejsce nie tylko na to, co mają do powiedzenia, ale przede wszystkim - do pokazania, jak chcą, żeby wyglądał świat, do kreowania jego przyszłości.

Kasia Gola / Fot. Michał Dziurkowski

Wirtualna wystawa fotograficzna kolejnym elementem kampanii „Create Next”

Nowoczesna wystawa AR Foto to kolejna część tej kampanii. Powstała we współpracy z utalentowanym fotografem, Karolem GrygorukiemOba murale skrywają wirtualną wystawę fotograficzną autorstwa All Stars. Jak je aktywować? Aby obejrzeć zdjęcia w wirtualnej przestrzeni, należy zeskanować mural za pomocą filtra AR na Instagramie @converse.polska. Wystarczy, że włączysz filtr „Create Next Mural" i skierujesz go na mural. W przygotowanie wirtualnej wystawy zaangażowani byli również: Karolina (@jackowska.karolina), Magdalena (@magdalenaapaul), Wojtek (@w0jtazzz) i Hien (@hieniek). 

autor: HIENIEK

A oto i oni - członkowie wyjątkowej grupy All Stars, która jest odpowiedzialna za kształt tego projektu. 

Ania, Fot. Michał Dziurkowski 

Bartecky, Fot. Michał Dziurkowski

Hien, Fot. Michał Dziurkowski

Janek, Fot. Michał Dziurkowski

Karolina, Fot. Michał Dziurkowski

Karolina G., Fot. Michał Dziurkowski

Magda, Fot. Michał Dziurkowski

Mikołaj, Fot. Michał Dziurkowski

Miłka, Fot. Michał Dziurkowski

Rozalia, Fot. Michał Dziurkowski

Weronika, Fot. Michał Dziurkowski

Wojtek, Fot. Michał Dziurkowski

Zuzanna, Fot. Michał Dziurkowski

Uwielbiamy takie edukacyjne projekty i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych - każdy z nich to w końcu (nie)mały krok w kierunku zmiany świata na lepsze.