Ku niemałej uciesze wszystkich fanów, finałowy sezon serialu „Peaky Blinders” od 10 czerwca jest już dostępny na platformie Netflix. Okazuje się, że pojawił się w nim również polski akcent. Na ekranie możemy bowiem zobaczyć, pochodzącego ze Szczecina, Aleksa Mackiewicza. Jak sam twierdzi, stał się entuzjastą serialu „Peaky Blinders” tuż po obejrzeniu pierwszych odcinków (podobnie jak my!). Zapewne nie wiedział jeszcze wtedy, że w przyszłości będzie miał okazję w nim zagrać.

Aleks Mackiewicz: kim jest, jakie ma wykształcenie, w jakich produkcjach możemy go zobaczyć?

Aleksa Mackiewicza widzowie mogą kojarzyć m.in. z roli Adama Bogusza w serialu „Gliniarze”. Co ciekawe, mimo że na co dzień zajmuje się aktorstwem, nie kształcił się w tym kierunku. Ukończył szkołę gospodarczą, ale od zawsze zawsze ciągnęło go do artystycznej ścieżki. 

Mackiewicz grał również w Teatrze Polskim w Szczecinie, jednak w 2006 roku zdecydował się na 5 lat wyjechać do Irlandii (a dokładniej – do Dublina), gdzie pracował jako barman i manager restauracji. Nie oznacza to jednak, że porzucił w tym czasie aktorstwo! Odbył staż w teatrze (to właśnie tam poznał wielu ludzi ze środowiska artystycznego, m.in. Colina Farrella czy Liama Neesona) i występował w sitcomie Katherine Lynch.

Mackiewicz ma też za sobą rolę w filmie „Gierek" i „Krime Story Love Story". Już jesienią zobaczymy go w produkcji o tytule „ALL IN" (gdzie zagrał u boku m.in. Mikołaja Roznerskiego czy Tomasza Oświęcimskiego). Wkrótce światło dzienne ujrzy również produkcja Tadeusza Lampki, w której Aleks (u boku Antka Królikowskiego, Michała Żebrowskiego czy Mateusza Damięckiego) odgrywa jedną z głównych ról. 

Poza tym jest prowadzącym audycji w radiu Fama. Zadebiutował także jako lektor w audiobooku „Gunnen" Krisa Florka

Jeśli natomiast chodzi o życie prywatne, wiadomo, że aktor jest ojcem córeczki, z którą chętnie grywa w koszykówkę. Wygrał także walkę z nowotworem ślinianki (choć nie lubi o tym opowiadać).

Aleks Mackiewicz: polski aktor w serialu „Peaky Blinders”

Jeszcze za czasów wizyty w Irlandii, pomiędzy Mackiewiczem a jednym z pracowników produkcji związanych z BBC nawiązała się przyjaźń. To właśnie on poinformował Mackiewicza, że szukają do roli w serialu „Peaky Blinders” kogoś o urodzie podobnej do Aleksa. Aktor zdecydował się wysłać zgłoszenie i... zapomniał o tym. Po około 4 miesiącach otrzymał zaproszenie na plan zdjęciowy. 

Zobacz także:

Żeby zagrać w jednej scenie, spędził 2 dni na planie filmowym. Jak przyznaje, intensywnie przygotowywał się do tego zadania. Jakiś czas temu, w wywiadzie dla polsat.pl, wyznał:

Sytuacja wyglądała tak, że nie do końca mi się opłacało tam zagrać. Byłem statystą z tekstem i miałem do powiedzenia dwie kwestie, czyli trzy zdania. Natomiast cały przelot i pobyt musiałem opłacić samemu. Wyszło tak, że to, co zarobiłem, wydałem na podróż i nocleg w Birmingham. Nie chciałem na tym zarobić. Zależało mi na czymś innym. Dla mnie zobaczyć taki plan z prawdziwego zdarzenia to coś niesamowitego. Uczyłem się i z przyjemnością podpatrywałem, jak są zorganizowani, jakiego sprzętu używają i jak opiekują się artystami. Byłem zwykłym statystą, a zostałem bardzo profesjonalnie potraktowany. Uścisnąłem również dłoń Stevena Knighta. To była wielka lekcja, której nie zapomnę.

Aleks Mackiewicz w serialu „Peaky Blinders” odegrał epizodyczną rolę złodzieja, który kradł głównemu bohaterowi chleb i whisky. I choć nie jest to główna rola, to uważamy, że tego rodzaju (mniejsze lub większe) sukcesy Polaków na arenie międzynarodowej zawsze warto wspierać.

Życzymy Aleksowi samych wymarzonych ról i udziału w kolejnych, wspaniałych produkcjach.