Wśród gości tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes nie zabrakło polskich akcentów. W ramach sekcji Cannes Classic, w której pokazywane są największe arcydzieła światowej kinematografii, zaprezentowano polski film - Człowiek z żelaza Andrzeja Wajdy. Był to hołd złożony zmarłemu w październiku zeszłego roku reżyserowi, który 36 lat temu za ten właśnie obraz zdobył w Cannes Złotą Palmę. W uroczystym pokazie udział wzięli Lech Wałęsa, Krystyna Janda, która w Człowieku... wcieliła się w postać Agnieszki,odpowiedzialny za scenografię w tym obrazie Allan Starski, ale i  inne nazwiska związane z polskim kinem - reżyserzy Roman Polański, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska i Tomasz Wasilewski oraz scenarzysta Ewa Braun. Organizatorem pokazu był Polski Instytut Sztuki Filmowej, a sponsorem Kulczyk Holding SA, czyli przedsiębiorstwo założone przez Jana Kulczyka. Dlatego na czerwonym dywanie pojawiła się jego córka, Dominika Kulczyk. 

FILMY Z CANNES, KTÓRE CHCEMY ZOBACZYĆ >>>

Na Lazurowe Wybrzeże dotarł również Andrzej Chyra, który na czerwonym dywanie pojawił się w towarzystwie Grażyny Torbickiej. Dziennikarka w Cannes gościła nie tylko z racji swojego fachu, ale też w innej roli - ambasadorki marki L'Oreal Paris, od 20 lat współpracującej z canneńskim świętem kina. Nie zabrakło również postaci związanych z modą. Do Cannes zawitał projektant Tomasz Ossoliński - to właśnie na jego projekt, czerwoną długą suknię zdecydowała się Dominika Kulczyk. Fotoreporterom pozowała także Anja Rubik. Top modelka, co nie jest zaskoczeniem, postawiła na projekty swojego przyjaciela, dyrektora kreatywnego Saint Laurent, Anthony'ego Vaccarello. 

CANNES NA INSTAGRAMACH GWIAZD >>>

Modowych wrażeń made in Poland w Cannes dostarczyła z pewnością jedna z najpopularniejszych polskich blogerek, Maffashion. Więcej o jej stylizacji przeczytacie TUTAJ. Ale to nie koniec blogerskich klimatów, gdyż na festiwal przyjechała też Jessica Mercedes. Jess pojawiła się przed premierą filmu Sofii Coppoli The Beguiled i wystąpiła w kreacji od Łukasza Jemioła. Więcej o jej looku dowiecie się TUTAJ. Można było ją zobaczyć w towarzystwie Grażyny Torbickiej, która na tę okazję wybrała suknię z transparentnymi wstawkami i prezentowała się naprawdę zjawiskowo. Do Cannes dotarła także Doda. Wokalistka pojawiła się na canneńskim czerwonym dywanie dwukrotnie. Najpierw w kreacji Ralph&Russo, a kolejnego dnia w projekcie libańskiego designera Nicolasa Jebrana,