Rok 2020 był szczególny nie tylko ze względu na pandemię, ale także wsparcie, jakie każdego dnia okazywaliśmy sobie nawzajem nie zapominając również o czworonogach.  Marki Pedigree i Whiskas kontynuowały współpracę m.in. z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ) oraz innymi ogranizacjami zajmującymi się bezdomnymi zwierzątami, aby zadbać o ich potrzeby żywieniowe,  zdrowotne i behawioralne.  W ciągu mijającego roku do ponad 100 schronisk i fundacji w Polsce trafiło ponad 170 ton pełnoporcjowego jedzenia Pedigree i Whiskas, które zapewni potrzebującym psom i kotom ponad 2,5 miliona misek pełnych zbilansowanego i kompletnego jedzenia. Ta pomoc to jeden ze sposobów, w jaki możemy odwdzięczyć się czworonogom za bezgraniczną miłość i oddanie, jakimi nas obdarowują. 

Wśród zwierząt, które otrzymały wsparcie od Pedigree i Whiskas znaleźli się między innymi podopieczni schronisk TOZ w Mysłowicach, Krakowie, Krośnie i Sopocie, jak również schronisk w Koninie, Wrześni i Ostrowie Wielkopolskim oraz Fundacji Ostatnia Szansa, Karuna, Znajdki czy Przytuliska u Wandy. Oprócz jedzenia, zwierzęta z wybranych schronisk otrzymały także wsparcie w postaci dofinansowania zabiegów weterynaryjnych oraz kilkadziesiąt zabawek wykonanych własnoręcznie przez współpracowników Mars Polska. Wśród nich znalazły się m.in. szarpaki i maty węchowe dla psów czy piramidki na kocie przysmaki, które pomogą im zaspokajać naturalne potrzeby behawioralne. 

- Pod opieką 15 schronisk prowadzonych przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce przebywa obecnie kilka tysięcy psów i kotów. Nasi pracownicy i wolontariusze codziennie z wielkim sercem i oddaniem troszczą się o naszych podopiecznych, a dzięki wsparciu firm i marek takich jest Pedigree i Whiskas możemy razem sprawić, aby zwierzęta czekające na nowy dom były zdrowe i szczęśliwe. To nasza wspólna misja. – mówi Łukasz Balcer, Prezes TOZ.

W przekazania jedzenia zaangażowało się także wielu znanych miłośników zwierząt m.in. Kasia Gandor, towarzyszyła podczas przekazanie jedzenia dla podopiecznych Fundacji Rasowy Kundel, a aktorka Edyta Herbuś i piosenkarka Magda Steczkowska, które mają wśród domowników psy adoptowane ze schronisk, odwiedziły ze wsparciem od Pedigree odpowiednio schroniska w Celestynowie i Krakowie.  

A jak każdy z nas może wesprzeć bezdomne psy i koty? Czworonogi ucieszą się ze wspólnego spaceru w dni otwarte organizowane przez schroniska. Pomocne będą także darowizny lub własnoręcznie wykonane zabawki dla zwierząt. Instrukcje, jak je zrobić znajdziecie na stronie mars.pl. Bez wątpienia jednak najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować zwierzętom ze schroniska, jest ciepły i kochający dom. 

- Decyzja o adopcji psa lub kota może być wspaniałym prezentem – dla obu stron – pod warunkiem, że jest podjęta w odpowiedzialny sposób, wspólnie przez wszystkich członków rodziny. Warto zacząć od postawienia sobie kilku ważnych pytań. Ile swojego wolnego czasu jestem w stanie poświęcić na opiekę i spacery? Czy mój domowy budżet uwzględnia stałe opłaty związane z pupilem (np. karma, akcesoria, profilaktyka), a także niezaplanowane wydatki (np. leczenie)? Czy znam kogoś, kto zaopiekuje się zwierzęciem w razie nieprzewidzianych zdarzeń? - mówi Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii, ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt Mars Polska. 

Podczas wizyty w schronisku można także porozmawiać z doradcą adopcyjnym lub wolontariuszem i sprawdzić, czy nasz styl życia odpowiada potrzebom i charakterowi przyszłego towarzysza. Cenne wnioski można wyciągnąć również z obserwacji zachowania psów np. podczas wspólnego spaceru. Kwestia wyglądu i wieku zwierzęcia powinna mieć drugoplanowe znaczenie. Taka analiza pozwoli na jak najlepsze dopasowanie psa i jego przyszłej rodziny, aby wszyscy mogli czerpać z wzajemnego towarzystwa mnóstwo radości.

Marki Pedigree i Whiskas nie zamierzają zwolnić tempa w 2021 roku i już zapowiedziały kolejne działania, mające na celu poprawę sytuacji bezdomnych psów i kotów, aby każde zwierzę było zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.

 

***
Ponad 85 000 Współpracowników Mars Petcare w 55 krajach codziennie tworzy lepszy świat dla zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową, jaką jest Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM™ zaspokajane są zdrowotne i żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów zwierząt domowych, czyli połowy ich populacji na świecie. Zespół ekspertów z Waltham zapewnia naukowe wsparcie przy tworzeniu portfolio ponad 50 globalnych marek Mars Petcare m.in.: PEDIGREE®, WHISKAS®, SHEBA®,  PERFECT FIT™, CESAR®, ROYAL CANIN®, IAMS®, EUKANUBA®. Firma umożliwia także opiekę weterynaryjną poprzez największą na świecie sieć szpitali dla zwierząt, w tym BANFIELD™, BLUE PEARL™, VCA™, LINNAEUS, ANICURA i ANTECH. 

Mars Petcare należy także do liderów w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii do tworzenia lepszego świata dla zwierząt, ich opiekunów oraz lekarzy weterynarii. Do innowacyjnych rozwiązań należy m.in. opatentowana technologia testów genetycznych dla psów (WISDOM PANEL™), system GPS umożliwiający określanie lokalizacji pupila (WHISTLE™), a także programy wspierające start-upy, które podzielają misję Mars Petcare (Leap Accelerator i Companion Fund™). 

Będąc częścią Mars Incorporated, prywatnej i rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią, Mars Petcare posiada unikatową swodobę oraz wolność podejmowania decyzji w dążeniu do stworzenia świata, w którym zwierzęta będą zdrowe, szczęśliwe i mile widziane. Blisko połowa ze 130 000 Współpracowników zatrudnionych przez Mars Incorporated w 80 krajach to lekarze weterynarii. Mars Incorporated generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 35 mld USD w czterech segmentach biznesowych – Mars Petcare, Mars Wrigley, Mars Food, Mas Edge. Portoflio firmy tworzą jedne z najbardziej uwielbianych marek na świecie takich jak: MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®, gum do żucia i miętusów (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz dań gotowych Ben’s Original™.


Dołącz do Mars Petcare na platformach:  Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz YouTube.