Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać podstawowa pielęgnacja skóry, od której warto zacząć dzień? Każda cera jest inna, ma swoje szczególne potrzeby i może inaczej reagować na kosmetyki, ale te 4 kroki w każdym przypadku powinny się sprawdzić. Poranna rutyna pielęgnacyjna, podobnie jak wieczorna, zaczyna się od oczyszczania skóry. Następnie możemy sięgnąć po różne kosmetyki, które mają stanowić odpowiedzi na jej potrzeby. Warto pamiętać, że w ciągu dnia wymagania skóry są inne niż nocą. Żeby zapewnić cerze wszystko, czego potrzebuje, nie można o tym zapominać. A potem można już tylko cieszyć się jej zdrowym i promiennym wyglądem.

Poranna rutyna pielęgnacyjna – kosmetyk oczyszczający

Zdania dotyczące porannego oczyszczania twarzy są podzielone. Jedni uważają, że zbyt częste mycie wcale jej nie służy. Orędowniczką takiego podejścia jest Salma Hayek, która zamiast niego wybiera tylko mgiełkę z wody różanej. Inni nie wyobrażają sobie pominięcia tego kroku, bo uważają, że tylko w ten sposób można odpowiednio przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest w tym sporo racji, bo przez noc nasza cera wytwarza sebum i oczyszcza się z toksyn. Pozostawienie ich na powierzchni i przykrycie kosmetykami może prowadzić do zatkania porów, a w konsekwencji do pojawienia się pryszczy.

Gdzie faktycznie leży racja? Pewnie gdzieś pośrodku, bo najlepiej obserwować swoją cerę i indywidualnie pod jej potrzeby stosować kosmetyki lub z nich rezygnować. Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że poranna rutyna pielęgnacyjna nie zaczyna się od mycia twarzy, to pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy ma sens wieczorem, kiedy dodatkowo trzeba pozbyć się z twarzy makijażu. Rano wystarczy, że sięgniesz po mleczko oczyszczające lub inną formę tego kosmetyku.

Poranna rutyna pielęgnacyjna – krem pod oczy

Krem pod oczy kojarzy się przede wszystkim w wieczorną rutyną pielęgnacyjną, ale jego obecność nie jest wykluczona także w jej porannej wersji. Z tego powodu najlepiej obserwować swoją skórę i na tej podstawie kontynuować jego używanie także rano lub zrezygnować z tego kroku. Najwięcej może nam dać konkretny typ tego kosmetyku.

Żel lub krem pod oczy o działaniu rozjaśniającym i rozświetlającym będzie najlepszym rozwiązaniem, żeby ożywić zmęczone spojrzenie. Jeżeli zatem chcesz używać tego kosmetyku także rano, to najlepiej właśnie w takim wydaniu.

Poranna rutyna pielęgnacyjna – serum

Serum to najbardziej skoncentrowany kosmetyk, który odgrywa jedną z najważniejszych roli w pielęgnacji skóry twarzy. Z tego powodu warto wykorzystać jego moc nie tylko wieczorem, ale również rano. Podobnie jak w przypadku kremu pod oczy nie trzeba trzymać się tego kosmetyku, który używamy wieczorem. Rano najlepiej sięgnąć po serum nawilżające (zawierającego kwas hialuronowy lub ceramidy) lub serum z witaminą C, która pomaga rozświetlić skórę i chroni ją przed czynnikami starzejącymi, takimi jak zanieczyszczenia. Kosmetyk używany każdego dnia może zatem stać się świetną obroną. My też na nią stawiamy. Ochronne serum z witaminą C to ulubiony superbohater wielu osób.

Poranna rutyna pielęgnacyjna – krem z filtrem SPF

Do znudzenia jesteśmy w stanie przypominać, że krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym to najważniejszy kosmetyk, którego warto użyć podczas porannej rutyny pielęgnacyjnej. Ochrona SPF to kluczowy element nie tylko ze względu na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przed chorobami, które może wywołać szkodliwe promienie UVA i UVB. Do tego taki kosmetyk nie skupia się wyłącznie na tej jednej kwestii. Idealny krem na dzień odpowiada także innym potrzebom naszej cery. Podstawową jest nawilżanie, ale na tym możliwości specyfiku zamkniętego w słoiczku lub tubce wcale się nie kończą. Dobry krem może działać także przeciwstarzeniowo, rozjaśniać przebarwienia, wspomagać walkę z trądzikiem lub w jeszcze inny sposobów wspierać naszą skórę.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.