Nie trzeba interesować się MMA, żeby wiedzieć, kim jest Joanna Jędrzejczyk. Ale właśnie nadarzyła się okazja, by dowiedzieć się o tej 33-letniej mistrzyni mieszanych sztuk walki jeszcze więcej. I nosi on tytuł Niezwyciężona. To produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego, która pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłej dziewczyny z sąsiedztwa, a także wojowniczki, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

Twórcy filmu Niezwyciężona przybliżają postać Jędrzejczyk, która dzięki swojej odwadze i sile do działania, postanowiła zrealizować soje marzenia wbrew trudom i stereotypom. Z filmu dowiadujemy się m.in., że gdy padła propozycja, by zacząć trenować w USA, Joanna zdecydowała się zaryzykować, choć wiedziała, że ceną będzie samotność i oddalenie od rodziny. A także, że w jej drodze na szczyt samodyscyplina wielokrotnie zderzała się z wygodą, sława na ringu z lekceważeniem w życiu prywatnym, poświęcenie z rozczarowaniem, a monotonia treningów z energią walki.

Film Niezwyciężona został wyprodukowany przez HBO Europe, Opus Film i Tallyho! przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Swoją premierę miał niedawno na Krakowskim Festiwalu Filmowym, a już od 24 czerwca dostępny będzie w serwisie HBO GO. Z kolei emisja w HBO zaplanowana została na 1 lipca o godz. 21.50. Obejrzycie?