Polka stworzyła aplikację, która ma pomóc kobietom na rynku pracy. Jak działa Her Impact?

Wy też nie możecie pogodzić się z tym, że sytuacja kobiet na rynku pracy wciąż wygląda o wiele gorzej niż mężczyzn? Teraz możecie wziąć sprawy w swoje ręce – i to dosłownie – wystarczy sięgnąć po telefon. Właśnie powstała bowiem aplikacja, która ma pomóc młodym dziewczynom osiągnąć sukces zawodowy. Na pomysł wpadła Polka, Magdalena Linke-Koszek. Aplikację Her Impact można pobierać od 16 marca. To idealny moment, bo z powodu pandemii koronowirusa, sytuacja na rynku pracy jest jeszcze trudniejsza niż była.

Co warto wiedzieć o aplikacji Her Impact?

„Be the CEO your parents always want you to marry”, czyli „Bądź prezesem, którego zgodnie z życzeniem swoich rodziców miałabyś poślubić” – to właśnie to hasło przyświeca Magdalenie Linke-Koszek, prawniczce, dziennikarce i bizneswoman w jej karierze zawodowej. A ponieważ Magda wierzy w #girlpower, z chęcią wspiera też inne kobiety. To właśnie z myślą o nich w 2018 roku zaczęła organizować spotkania networkingowe, które z czasem zaczęły odbywać się w ramach projektu Young Women Leaders. Teraz startuje z aplikacją mobilną Her Impact, która ma być „doradcą zawodowym w telefonie”. Jak działa aplikacja?

Aplikacje do oszczędzania, które przypilnują, żebyś nie wydawała więcej, niż powinnaś >>>

„Na początku każda użytkowniczka może bezpłatnie zrobić sobie test, który określi na jakim etapie kariery jest, sprawdzi jej umiejętności i kompetencje” – w marcowym numerze magazynu Glamour wyjaśnia pomysłodawczyni aplikacji, Magdalena Linke-Koszek. „Potem będzie mogła wyznaczyć swoje cele – to może być zmiana branży, pięcie się po szczeblach aktualnej kariery, doszlifowanie konkretnych umiejętności. Nasz algorytm pokaże jej kontent, który pomoże jej osiągnąć ten cel (...). Każda użytkowniczka dostaje ścieżkę kariery przez ekspertów z całego świata, konkretną pomoc” – tłumaczy. Aplikacja Her Impact ma za zadanie połączyć młode dziewczyny szukające pracy z potencjalnymi pracodawcami i specjalistami w danej dziedzinie – zarówno naukowcami, jak i przedstawicielami korporacji. Jest także źródłem specjalistycznej wiedzy – to prawdziwa biblioteka artykułów i publikacji naukowych, nieocenionych w rozwoju zawodowym. A to pierwszy krok do sukcesu. CZym prędzej zajrzyjcie więc na oficjalny profil aplikacji @herimpact.co. A następnie pobierzcie aplikację.