Ten projekt zainteresuje nie tylko fanów mody, ale również zapalonych historyków, zwolenników nowych technologii, melomanów oraz miłośników kina. Google Cultural Institute przygotował największą w historii wirtualną wystawę We wear culture, poświęconą stylowi i pozwalającą prześledzić, jak strój stał się nieodłącznym elementem kultury. Powstała ona we współpracy z ponad 180 instytucjami kultury, m.in. z Nowego Jorku, Paryża, Londynu czy Tokio.

Nie zabrakło również polskich akcentów. W ramach wirtualnej ekspozycji można obejrzeć zabytkowe, misternie haftowane ubrania i dodatki z warszawskiego Muzeum Narodowego, lepiej zapoznać się z polskim wzornictwem z lat 1950-1989 dzięki galerii tkanin udostępnionej przez Muzeum Włókiennictwa w Łodzi czy zobaczyć wystawę przygotowaną przez Muzeum Historii z Katowic, poświęconą tradycyjnym śląskim strojom.

Kolekcje, które możecie zobaczyć w ramach We wear culture, zostały udokumentowane przy pomocy nowoczesnych technologii Google, w tym filmów kręconych w 360° czy funkcji Street View. Dzięki temu możecie na przykład przyjrzeć się detalom strojów na zdjęciach wykonanych w gigapikselowej rozdzielczości. Co więcej, na potrzeby wystawy nakręcono cztery filmy w wirtualnej rzeczywistości. Opowiadają one o ubraniach-symbolach, takich jak mała czarna Coco Chanel, legendarny gorset od Vivienne Westwood czy czerwone szpilki Marilyn Monroe stworzone przez Salvatore Ferragamo.

Wystawa We wear culture dostępna jest na stronie g.co/wewearculture oraz na urządzeniach mobilnych w aplikacji Google Arts & Culture w wersji na iOS i Android.