Chyba w każdym domu w Polsce możemy znaleźć przynajmniej kilka mebli lub dodatków kupionych w Ikei. Szwedzka sieciówka zawojowała nie tylko polski, ale i światowy rynek i (z tego, co widać) nie zamierza spoczywać na laurach.

Już w lutym w salonach marki pojawi się najnowsza kolekcja – DELAKTIG, która jest efektem współpracy z brytyjską marką Tom Dixon.

Marka ta jest znana z nowoczesnych rozwiązań, używania innowacyjnych i nietypowych materiałów, a przy tym nie zapomina o brytyjskiej kulturze i chętnie powraca do jej korzeni. Właśnie dzięki temu meble, dodatki i akcesoria domowe od Toma Dixona, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

10 najlepiej sprzedających się rzeczy w IKEA

Jeżeli chodzi o kolekcję DELAKTIG, to ma spełniać ona funkcję „platformy do życia” – jest to zachęta do czynnego brania udziału w projektowaniu własnych przestrzeni. Kolekcję można wielokrotnie modyfikować, rozbudowywać, łączyć jej poszczególne elementy – po prostu bawić się urządzając swój dom, mieszkanie, czy pokój. Według marki są to meble na lata, dostosowane do naszych obecnych potrzeb, ale i takie, które sprawdzą się za 5, czy nawet 10 lat.

Bierzesz ślub albo się rozstajesz i być może przyda ci się inna konfiguracja. A może wynajmujesz komuś wolny pokój. Nie wyrzucaj serii DELAKTIG, jeśli już jej nie potrzebujesz – zmień ją w coś innego, coś nowego. Albo zachowaj dla swoich dzieci, by mogły zabrać ją ze sobą w momencie wyprowadzki

Użyte przy jej tworzeniu aluminium nie tylko wpisuje się w aktualnie panujące trendy, ale jest też bardzo uniwersalne. A co najważniejsze – jest ono w 100% podatne recyklingowi. Jak podają źródła, prawdopodobnie 75% obecnie używanego aluminium było już poddane temu procesowi!

Nie zapominajmy jednak, że kolekcja DELAKTIG to projekt otwarty – do jej tworzenia zaproszono 75 studentów wzornictwa z całego świata, żeby podzielili się swoimi pomysłami. Totalnie to popieramy! Jesteśmy całkowicie za angażowaniem młodych osób w takie inicjatywy.

Kolekcja DELAKTIG będzie dostępna w salonach Ikea w całej Polsce już w lutym 2018!