Król Lew zdobył serca zarówno młodszych, jak i starszych widzów. W dodatku teraz, po 25 latach od premiery kultowej animacji Disneya, do kin wchodzi jej filmowa wersja. Z tej okazji Monopoly wypuściło wersję gry dedykowaną specjalnie dla jej fanów. Marka Hasbro przygotowała już kilka edycji Monopoly poświęconych znanym produkcjom Disneya, ale ta jest szczególnie wyjątkowa.

Znajdziemy w niej miniaturową Lwią Skałę, która odtwarza muzykę rozpoczynającą film! Gra zawiera także dokładnie odwzorowane grafiki i cytaty z Króla Lwa. A co gracze mogą kupować zamiast nieruchomości, jak ma to miejsce w oryginalnej wersji? Na przykład Lwią Skałę. Z kolei hotele i domy zastąpiono chrząszczami i pędrakami, zaś stacje kolejowe nosorożcem, słoniem, antylopą czy gnu. A grający w Monopoly The Lion King mogą wcielić się w Mufasę, Skazę, Simbę lub Nalę, Timona, czy Pumbę, wybierając pionki z podobizną ulubionego bohatera.

Gra dostępna jest w zagranicznych sklepach internetowych. Kupimy ją m.in na Amazonie za 24 dolary. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce zobaczymy ją na sklepowych półkach w Polsce, choćby w Empiku. 

Zobacz także: Monopoly już nie tylko dla kociarzy. Fani psów mogą zagrać w Dog-Opoly!