O właściwościach leczniczych marihuany nie trzeba nikogo przekonywać - w wielu krajach wykorzystywana jest jako element konwencjonalnego leczenia m.in. w przypadku jaskry czy bezsenności. Przede wszystkim jednak stosuje się ją w medycynie jako element skutecznej walki z przewlekłym bólem. 

ZOBACZ TAKŻE: Kolor krwi podczas okresu mówi więcej, niż myślicie! >>>

Choć u nas ta ostatnia terapia wciąż jest niedostępna dla pacjentów, na świecie cieszy się szaloną popularnością, bo przynosi ogromną, niemożliwą do zastąpienia niczym innym ulgę, m.in. w bólu towarzyszącym chemioterapii, czy stanom zapalnym. 

Tampony z marihuaną

Marka Foria zajmująca się wykorzystywaniem dobroczynnego działania konopii indyjskich znalazła dla nich jeszcze jedno, dość nieoczekiwane, ale genialne zastosowanie. Przełomowy wynalazek pod hasłem Foria Relief to nic innego, jak tampony nasączone wyciągiem z wspominanej substancji czyli marihuany.

Przełomowość tego wynalazku polega na tym, że jako pierwszy produkt na świecie dzięki miejscowemu działaniu ma szansę skutecznie rozprawić się z bólem miesiączkowym spowodowanym skurczami macicy. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że tampony te stworzone zostały przede wszystkim z myślą o niesieniu ulgi, natomiast właściwości chłonne są wykorzystywane niejako przy okazji (mogą być stosowane razem z klasycznymi tamponami).

Co ciekawe, do ich stworzenia wykorzystano zaledwie trzy składniki: organiczne masło kokosowe, ekstrakt z THC i izolat CBD, czyli organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów. Kompozycja dwóch ostatnich składników ma działanie silnie redukujące ból jako że oddziałuje na jego receptory umiejscowione w macicy, jajnikach i szyjce macicy i dodatkowo działa rozkurczowo na okoliczne mięśnie. Jak można się spodziewać, Foria Relief w testach wypada bardzo obiecująco. 

Czy tampony z marihuaną będą dostępne w Polsce?

Póki co wynalazek Forii nie jest jednak dostępny w Polsce, a z uwagi na te same względy, które powodują, że cierpiący na potworny ból chorzy pozbawieni są możliwości z korzystania z dobroczynnych właściwości marihuany, raczej nieprędko sięgniemy po tampony z marihuaną. Wielka szkoda! Gdyby była taka możliwość, spróbowałybyście tamponów z marihuaną?

ZOBACZ TAKŻE: Powstały majtki wielokrotnego użytku! Dzięki nim raz na zawsze zapomnicie o tamponach i podpaskach w czasie okresu! >>>