Amerykański serial "Trzynaście powodów" (ang. "13 Reasons Why") wyprodukowany przez serwis streamingowy Netflix cieszy się ogromną popularnością, ale także spotkał się z lawiną krytyki. Wiele osób oskarża twórców o szkodliwy wpływ na psychikę nastolatków upiększając samobójstwo co może mieć wpływ na ich wzrost wśród młodych osób. 

Serial "13 powodów" powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jay'a Ashera pod tym samym tytułem, a początkowo w roli głównej bohaterki planowano obsadzić Selenę Gomez. Twórcy serialu jednak szybko wycofali się z tej propozycji i zamiast tego, piosenkarka została producentem wykonawczym. Fabuła opowiada historię Hannah Baker, dziewczyny, która pod wpływem presji w college'u popełniła samobójstwo. Przed śmiercią nagrała 13 kaset, na których wyjawiła 13 osób będących bodźcem do tego czynu. 

Wśród wielu osób serial wywołał takie oburzenie, że udało im się wpłynąć na producentów serialu, aby ci wprowadzili dodatkowe plansze z ostrzeżeniami przed pierwszym odcinkiem pierwsze sezonu serialu "13 powodów". Dodatkowo na stronie 13reasonswhy.info pojawiać się będą informacje dotyczące emocjonalnego zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom. 

Co prawda Netflix nie wydał jeszcze oficjalnej informacji na temat drugiego sezonu "13 powodów", jednak wiadomo, że scenarzyści zbierają już pomysły na drugi sezon.