Netflix ma wiele świetnych produkcji, które zdobywają ogromne uznanie odbiorców. Z tego powodu sporo z nich jest kontynuowanych. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się już o kilku serialach, które doczekają się kolejnych sezonów. Teraz do tej grupy dołączyły "Książęta". Jeżeli czujecie niedosyt po sześcioodcinkowym sezonie, to będzie okazja, żeby spędzić więcej czasu na śledzeniu losu bohaterów.

„Książęta” – dlaczego serial Netflixa stał się hitem?

W lipcu tego roku na platformie Netflix miała miejsce premiera nowego serialu dla młodzieży. „Young Royals” czyli w polskim wydaniu „Książęta” to produkcja, która przedstawia wiele wątków. Głównym bohaterem jest szwedzki książę Wilhelm (Edvin Ryding). Członek rodziny królewskiej musi odpokutować za grzechy młodości i zostaje umieszczony przez rodziców w szkole z internatem. Na miejscu trafia głównie w środowisko elitarnej młodzieży, która pochodzi z najbogatszych szwedzkich rodzin. Ta grupa w znajomości z członkiem rodziny królewskiej widzi same profity. Przepustką do szkoły mogą być nie tylko pieniądze rodziców. Uczęszczają do niej też przedstawiciele mniej zamożnych środowisk, którzy mogą uczyć się wśród elit za sprawą stypendiów. To właśnie z tej grupy pochodzą Simon (Omar Rudberg) i jego siostra Sara (Frida Argento). Oglądając zderzenie dwóch całkiem odmiennych światów, możemy mieć skojarzenie z innym młodzieżowym serialem – „Plotkarą”. „Książęta” bywają porównywani też do „Szkoły dla elit”. Jednak ta produkcja ma też pewną misję i skomplikowane intrygi oraz problemy okresu dorastania są tu przedstawione w zupełnie inny sposób.

Produkcja podeszła do problemów, z jakimi borykają się współcześni nastolatkowie, na poważnie. Serial „Książęta” jest nie tylko bardzo życiowy i głębszy niż inne produkcje tego typu, ale jeszcze inkluzywny. Bohaterowie „Książąt” są bardzo różnorodni – mają różne pochodzenie, kolor skóry, orientację seksualną. Każdy jest jakiś – ma swój styl, charakter, doświadczenia i problemy. Pomimo tak ogromnej różnorodności nie odczuwa się jednak, że twórcy serialu chcieli być wyłącznie poprawni. Oni naprawdę starali się dać każdemu postać, która mogłaby być mu bliska. „Bardzo podobało mi się w tym serialu, że nastolatkowie są nastolatkami – tzn. wyglądają jak nastolatki (główny bohater ma np. widoczny trądzik), a nie jak osoby 25-letnie, zachowują się jak nastolatkowie (niepewność, niezręczność, stres) szczególnie w sytuacjach okołoseksualnych – nie są ekstremalnie pewnymi siebie bogami i boginiami seksu” – napisała na Insta Stories Kasia Koczułap. Z tego względu wątki dla siebie znajdą też miłośnicy serialu „Sex Education”.

Drugi sezon serialu „Książęta” – kiedy premiera?

Netflix poinformował, że powstanie drugi sezon „Książąt”. Radosną nowinę fanom tej produkcji przekazali serialowi aktorzy. Na razie jednak nie zostały zdradzone żadne szczegóły dotyczące kontynuacji. Nie spodziewamy się, że nowe odcinki będą dostępne jeszcze w tym roku. Mamy jednak nadzieję, że Netflix wróci do swojego rytmu sprzed pandemii, co oznaczałoby, że premiera drugiego sezonu serialu „Książęta” odbyłaby się w lipcu 2022 roku.