Zanim wszyscy zaczęliśmy się zachwycać się produkcjami, które od rana do wieczora (dosłownie) możemy oglądać na platformie Netflix, seriale dostępne były głównie w telewizji. A jednym z najpopularniejszych tytułów "tamtej epoki" jest bez dwóch zdań Rodzina Soprano. Obraz HBO emitowany był w latach 1999-2007 i opowiadał o losach członków włoskiej mafii w Ameryce. To jeden z tych serialowych tytułów, który zdobył nie tylko uwagę widzów, ale również szacunek krytyków. Świadczyć o tym może ilość wyróżnień, jaką zebrał na swoim koncie. Rodzina Soprano zdobyła ponad 170 nominacji i aż 51 nagród, w tym 21 Emmy i 5 Złotych Globów. 

Niestety, w 2013 roku zmarła najważniejsza postać tej produkcji, czyli James Gandolfini wcielający się w głowę rodziny Soprano, Tony'ego. Wydarzenie to zaważyło na dalszych losach obrazu stworzonego przez Davida Chase'a, który ostatecznie nie zdecydował się na kontynuację. A ponieważ niektórzy fani serialu być może ciągle nie zdążyli się z tą wiadomością pogodzić, wspaniałe wieści donosi magazyn Deadline. Serwis poinformował, że przygotowywany jest prequel produkcji HBO, i co ciekawe, nie w serialowej, a w filmowej wersji. Oznacza to, że David Chase, a także jeden ze scenarzystów -  Lawrence Konner, zdecydowali się opowiedzieć o początkach najsłynniejszej gangsterskiej rodziny w historii seriali. 

ZOBACZ TAKŻE: Javier Bardem i Penélope Cruz w filmie o Pablo Escobarze

Roboczy tytuł prequela Rodziny Soprano brzmi The Many Saints of Newark, a jego akcja będzie toczyć się w latach 60. Póki co, o samej fabule nic szczegółowo nie wiemy, ale najprawdopodobniej skupi się na ówczesnych relacjach Amerykanów włoskiego pochodzenia z Newark z Afroamerykanami, a także pokaże, jak wyglądały początki rodziny Soprano w realizacji ich amerykańskiego snu. Co więcej, w obrazie należy raczej spodziewać się postaci związanych z serialem. A to oznacza, że można liczyć, że na ekranie pojawią się Giovanni „Johnny Boy” Soprano, czyli ojciec Tony'ego, młodsza wersja jego żony i matki Tony'ego, Livii Soprano, a także wujek Tony'ego, Corrado „Junior” Soprano. 

Na temat rozpoczęcia zdjęć do prequela oraz premiery nic jeszcze nie wiadomo. Ale jak tylko zdobędziemy jakieś informacje, na pewno nie omieszkamy o tym napisać. 

ZOBACZ TAKŻE: Marcowe nowości na Netflixie, których nie można przegapić