Twórcy Gry o Tron zdecydowali o powstaniu prequel'a, czyli produkcji opowiadającej o tym, co działo się przed wydarzeniam, które oglądaliśmy w serialu. Nakręcony na podstawie podstawie sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina odniósł wielki sukces komercyjny, a obecnie widzowie czekają na ósmy, ostatni już sezon, którego premierę zaplanowano na początek 2019 roku. Szczegóły możecie przeczytać tutaj >>> Tymczasem stacja HBO, odpowiedzialna za produkcję obrazu, opublikowała opis prequel'a jednego z najbardziej kasowych seriali ostatnich czasów. Dzięki potwierdzeniu informacji o tym, że to jeszcze nie koniec historii z Westeros, będzie nam łatwiej pożegnać się za rok z Grą o Tron.

Prequel „Gry o Tron” - opis fabuły i obsada

Nie wiadomo jeszcze, jaki tytuł będzie nosiła produkcja, ale np. George R.R. Martin, który jest zaangażowany w powstawanie scenariusza, chciałby nazwać serię The Long Night. Wydarzenia w prequel'u będą odbywały się aż 10 tysięcy lat wcześniej niż akcja Gry o Tron i skupią się na rozwinięciu takich wątków jak pochodzenie Białych Wędrowców, przerażające historie z Westeros, tajemnice Wschodu i legendę rodziny Starków. Nie wiemy, kto znajdzie się w obsadzie, ale na pewno nie będzie to żaden z aktorów występujących w Grze...

Z kim spotykają się gwiazdy „Gry o tron”? >>>

Kiedy premiera prequelu „Gry o Tron”?

Na produkcję będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ prequel nie trafi na małe ekrany wcześniej niż rok po emisji 8. sezonu Gry o Tron. Oznacza to, że losy bohaterów i wątki rozgrywane w Westeros poznamy najwcześniej w 2020 roku. Już nie możemy się doczekać zarówno finałowego sezonu, jak i prequel'a Gry o Tron!