Poznańskie schronisko dla psów i kotówna ul. Bukowskiej funkcjonuje od 1964 roku. Być może wiele z Was o tym nie wie, ale było ono pierwszym przytułkiem dla zwierząt stolicy Wielkopolski, które stworzyła hrabina Elżbieta Krasińska w latach 50. ubiegłego wieku. Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania stało się jednak za małe, aby pomieścić wszystkie bezdomne zwierzęta, które trafiają tam każdego dnia. W związku z tym Urząd Miasta podjął decyzję o przeniesieniu siedziby i zbudowaniu nowego, nowoczesnego budynku dla bezdomnych czworonogów. 

Tesco walczy z plagą marnowania jedzenia. Niesprzedane produkty spożywcze odda bezdomnym zwierzętom! >>>

Gdzie będzie znajdować się nowe schronisko w Poznaniu i co się w nim znajdzie?

Nowe schronisko powstanie na ul. Kobylepole. Psy zamieszkają w ogrzewanych pomieszczeniach  z wybiegami, gdzie nie będą się nawzajem widzieć. Ma to zminimalizować ich skrajne emocje w czasie odwiedzin potencjalnych adoptujących, a co za tym idzie również hałas. Na koty będą czekać specjalne kociarnie. Zarówno dla kotów, jak i psów w nowym schronisku znajdzie się po 250 miejsc. Nowa siedziba przyjmie także króliki i szczury. Sterylne warunki i osobne pomieszczenia zmniejszą ryzyko przenoszenia chorób zakaźnych między podopiecznymi oraz lepszą opiekę dla zwierząt.

Nowoczesne schronisko będzie miejscem przeznaczonym nie tylko do adopcji porzuconych psów czy kotów, ale także placówką, do której mogą przyjść mieszkańcy, aby posłuchać wykładów behawiorystów lub wziąć udział w kursach i wydarzeniach dla dzieci oraz młodzieży. Powstanie również strefa, gdzie znajdą się usługi weterynarza, trenera czy fryzjera dla czworonożnych przyjaciół. Obok schroniska pojawią się wybiegi i sale treningowe oraz pole grillowe.

Schronisko w Poznaniu będzie wielofunkcyjnym miejscem. Twórcom zależy na tym, aby odczarować typowy stereotyp schronisk, które wywołują przygnębienie. Budowa nowoczesnego kompleksu rozpocznie się w lipcu tego roku i potrwa 2 lata. Po przeniesieniu schroniska na ul. Kobylepole, w miejsce dotychczasowego powstaną budynki mieszkalne. Inwestycja ma kosztować aż 38 milionów złotych! Już nie możemy się doczekać, żeby odwiedzić to wspaniałe miejsce.