Sport to zdrowie: zadbaj o siebie i swoich bliskich

Na słowo „siłownia” czy „trening” bliska ci osoba ewidentnie się krzywi? A może sama masz problem z tym, żeby włączyć do swojego życia trochę więcej ruchu? Jeśli narzekasz na ból kręgosłupa, masz problemu z zaśnięciem czy, po prostu, chciałabyś ujędrnić swoją sylwetkę, spróbuj znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę i ćwiczyć regularnie, najlepiej kilka razu w tygodniu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko dostrzeżesz pożądane efekty.

...łatwo powiedzieć, prawda? O zbawiennych właściwościach sportu (wpływających nie tylko na ciało, ale również umysł) z pewnością nie musimy dłużej się rozpisywać. Przedstawiamy jednak kilka sposobów, które być może przekonają ciebie (lub bliskie ci osoby) do regularnych treningów. Elementy, które pomogą ci żyć aktywniej? Wygodne ubrania, butelka wody i... smartfon. Lato to idealny czas, żeby zacząć więcej się ruszać, nie zmarnuj go! Satysfakcja z treningu – gwarantowana.

Samsung Galaxy A53: ulubiony trening na wyciągnięcie ręki 

Nie chodzi wcale o to, żeby od razu biegać maratony czy kupować półroczny karnet na siłownię, który po kilku dniach wyląduje na dnie szuflady. W dzisiejszych czasach możesz ćwiczyć na wiele sposobów, niemal w każdym miejscu. Również w domu. Bez dodatkowych kosztów czy długofalowych deklaracji i... bez wymówek! Pokusimy się zatem o stwierdzenie, że ulubiony trening czy praktyka jogi są dziś, naprawdę, na wyciągnięcie ręki. 

Do tego, aby więcej się ruszać (poza samozaparciem), możesz potrzebować wysokiej jakości sprzętu, który ułatwi cały proces. Samsung Galaxy A53 to nowy smartfon, który będzie w tej kwestii przydatnym i wiernym towarzyszem. Na serię Galaxy A składają się urządzenia, które oferują innowacje Galaxy w przystępnej cenie – tak, aby były dostępne dla wszystkich. How cool is that? 

Spacery i bieganie

Chodzi ci po głowie bieganie? A może dłuższy spacer? Polecamy sprawdzać w aplikacji, ile kroków uda ci się przejść danego dnia. Ten intensywny czas z całą pewnością umili ci towarzystwo... ulubionych piosenek. Galaxy A53 i bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds (które płynnie łączą się z tym modelem smartfonu) zagwarantują ci komfort i wygodę podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Nie bez znaczenia jest też jakość dźwięku, którą oferuje ten model. Brzmienie jest przestrzenne – rozwiązanie Dolby Atmos wzbogaca je i nadaje niezwykłej szczegółowości oraz wyrazistości.

Joga w parku

A może chciałabyś zabrać matę w plener i praktykować jogę w parku ze swoją ulubioną nauczycielką? Nic prostszego! Ekran modelu Galaxy A53 jest wystarczająco duży, żebyś dokładnie obserwowała na nim asany prowadzącej. A obraz? Swobodnie dostrzeżesz go nawet w pełnym słońcu. Bez obaw, bateria w Galaxy A53 jest naprawdę pojemna, więc filmik nie wyłączy się w połowie i nic nie zakłóci tego relaksującego momentu tylko dla siebie.

Zobacz także:

Intensywne treningi w domu

Nie przepadasz za ćwiczeniem wśród ludzi? Wersję mokrej i czerwonej od aktywności siebie chcesz zachować... wyłącznie dla siebie? Ćwicz w domu! Pandemia pokazała, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Stretching, tabata, ćwiczenia z obciążeniem – w internecie znajdziesz naprawdę sporo treningów online i filmików z tematycznymi ćwiczeniami autorstwa doświadczonych, profesjonalnych trenerów. Odpal jeden z nich na swoim smartfonie i poczuj, jak zalewają cię endorfiny! 

Jeżeli wciąż narzekasz na słomiany zapał, dobrym pomysłem może być opublikowanie w sieci swojego selfie z maty (aparat w Galaxy A53 gwarantuje wyraźne, stabilne ujęcia i pozwala uchwycić każdy detal) i publiczne zobowiązanie się do ruchu 2, 3 (a może nawet więcej?) razy w tygodniu? Ten sposób naprawdę działa! Jeśli natomiast te argumenty nie zadziałają na twoich bliskich, wyślij każdemu z nich swoje zdjęcia z treningu. Bądź dla nich inspiracją. Pokaż im, że ćwiczyć można na wiele sposobów i wszędzie.