Tanie latanie staje się coraz bardziej popularne wśród naszych rodaków i coraz chętniej spędzamy wolne chwile w europejskich miastach. Irlandzki przewoźnik Ryanair od lat obsługuje polskie lotniska i coraz chętniej uruchamia nowe połączenia z najbardziej odległymi zakątkami w Europie. Właśnie poinformował o prawie 40 nowych trasach, między innymi z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic i Szczecina.

Prawie 40 nowych tras Ryanair w Polsce

Większość nowo utworzonych destynacji zostanie uruchomionych w sezonie zima 2017/18, czyli na przełomie października i listopada. Bilety do sprzedaży trafią już w maju, więc warto już dziś zacząć planować podróże i obejrzeć miejsca, do których będziecie mogli się wybrać za kilka miesięcy.

Oto nowe trasy Ryanaira w Polsce

Z Krakowa trzy razy w tygodniu polecicie do Goteborga, Malmo, Norymberga, dwa razy w tygodniu do Aten, Barcelony, Glasgow, Lizbony, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Pragi, Sewilli, Tel Awiwu, a codziennie do Berlina.

Nowe połączenia z lotniska Warszawa Modlin wyglądają następująco: trzy razy w  tygodniu polecicie do Memmingen, dwa razy do niemieckiego uzdrowiska Baden-Baden, izraelskiego miasta Ejlat, do Sewilli i Wenecji.

W Gdańsku zostaną uruchomione trzy nowe międzynarodowe trasy i jedna krajowa - dwa razy w tygodniu polecicie do duńskiego miasta Aarhus, Tel Awiwu i Ejlatu, a trzy razy w tygodniu do Wrocławia. Z Poznania dwa razy w tygodniu będziecie mieli okazję polecieć do dwóch miast w Izraelu: Tel Awiw i Ejlat

Sporo nowych połączeń międzynarodowych Ryanair planuje otworzyć we Wrocławiu.Trzy razy w tygodniu: Bruksela i Gdańsk, dwa razy w tygodniu: Tel Awiw, Leeds i raz w tygodniu do Palermo, Edynburga, Neapolu i Oslo.

Katowice otrzymały takie miasta jak: Hamburg (trzy razy w tygodniu), Ateny, Edynburg, Mediolan, (dwa razy w tygodniu), a także Szczecin, z którego w nowym sezonie polecicie dwa razy w tygodniu do Edynburga.