Pamiętacie „Prawnika z lincolna” z Matthew McConaughey, Ryanem Phillipem i Marisą Tomei? Jeśli tęsknicie za błyskotliwym, cynicznym prawnikiem i jego nietypowymi metodami pracy, ta wiadomość was ucieszy.

Film wyreżyserowany przez Brada Furmana ze scenariuszem Johna Romano, na podstawie słynnych, kryminalno-detektywistyczno-prawniczych powieści Michaela Connelly’ego, zyskał kontynuację. I to w dodatku w formie serialu. 10 odcinków właśnie wjechało na platformę Netflix - to nie będzie najgorszy piątek trzynastego. 

fot. materiały Liongate

„Prawnik z lincolna”: fabuła serialu Netfliksa

Po wydarzeniach z pierwszej części serii Mickey Haller odpoczywa od zawodu. Po wypadku w czasie surfingu jest zepchnięty na boczny tor, popada w uzależnienie od środków psychoaktywnych... Gdy jego były partner zostaje zamordowany, musi przejąć jego firmę, w tym głośny proces hollywoodzkiego producenta oskarżonego o zabicie żony i jej kochanka. Okazuje się, że najważniejsza ze spraw, które Mickey prowadził z tylnego siedzenia swojego stylowego forda lincolna, ma drugie dno...

Pierwszy sezon serialu Netfliksa powstał w oparciu o książkę „Ołowiany wyrok”, czyli drugą część bestsellerowego cyklu Michaela Connelly'ego. Co ciekawe – w serialu mają nie pojawić się nawiązania do produkcji z 2011 roku.

 „Prawnik z lincolna”: obsada i twórcy serialu

W tytułowej roli  „Prawnika z lincolna” tym razem wystąpił meksykański aktor Manuel Garcia-Ruflo, którego znacie z takich tytułów jak „Morderstwo w Orient Expressie”, „Siedmiu wspaniałych, Sicario 2: Soldado”, „6 Underground”. W obsadzie serii znaleźli się też:

  • Neve Campbell („Mad Men”) w roli Maggie, byłej żona Mickeya i zastępczyni prokuratora okręgowego,
  • Becki Newton („Brzydula Betty”), która wcieli sięi Lornę, drugą byłą żonę Mickeya i menedżerkę biura. 
  • Jazz Raycole („Jerycho”) jako Izzy,
  • Angus Sampson („Fargo”) jako Cisco.

Serial stworzył David E.Kelley - kilkukrotny laureat nagrody Emmy i twórca słynnych produkcji: „Wielkie kłamstewka”, „Gdzie diabeł mówi dobranoc”, „Szpital Dobrej Nadziei”, „Ally McBeal”, „Boston Public”, a prywatnie (od 1993 roku) mąż Michelle Pfeiffer.  Kelley jest również producentem wykonawczym  „Prawnika z lincolna”. Showrunnerem został Ted Humphrey („Żona idealna”).

Zobacz także:

„Prawnik z lincolna”: zobacz zwiastun produkcji Netfliksa

Wielbicielek i wielbicieli dramatów sądowych oraz opowieści kryminalnych z pewnością nie musimy przekonywać do obejrzenia najnowszej produkcji Netfliksa. Dla wszystkich pozostałych mamy zwiastun serialu – sprawdźcie, czy ten klimat to coś dla was. A jeśli są tu osoby, które jeszcze nie widziały „Prawnika z lincolna” w wersji filmowej – jak najszybciej nadróbcie zaległości. Nie będziecie żałować.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.