Zima to idealny czas, aby zadbać o skórę po lecie. Promienie słoneczne bardzo często przyczyniają się do powstawania przebarwień na naszej skórze lub pogłębiają już te istniejące (polekowe, genetyczne, hormonalne, związane z wiekiem) - wiele z nas zastanawia się jak z nimi skutecznie walczyć. 

Ogromną rolę w tej walce odgrywają kosmetyki zawierające w swym składzie witaminę C - drogocenny składnik, który jest prawdziwym przyjacielem zdrowej, promiennej skóry (polecana także do cer naczyniowych- działa kojąco na skórę, łagodzi podrażnienia i ma działanie przeciwzapalnie).

Witamina C-drogocenny składnik

Dermatolodzy polecają kosmetyki zawierające w swym składzie witaminę C, gdyż zawiera ona kwas askorbinowy, który świetnie wpływa na cerę. Skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, pozwala dłużej cieszyć się młodym wyglądem, pomaga także w walce z łojotokiem i trądzikiem.

Przyjmowana w odpowiednio wysokim stężeniu ma świetny wpływ na kondycję skóry. Nie tylko ją odmładza, ale chroni także chroni przed wpływem promieniowania UV i dodaje jej blasku. Ma też działanie nawilżające i przeciwzapalne. Ważne jest jednak w jakiej formie dostarczymy ją organizmowi.

Jak dostarczyć naszej skórze witaminę C?

Wypicie szklanki soku z pomarańczy niestety nie wystarczy, żeby wzmocnić skórę i nadać jej blask i zdrowy wygląd. Okazuje się, że witamina C przyjmowana doustnie ma bardzo niewielki wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasza cera. Dlatego dermatolodzy polecają przyjmowanie jej bezpośrednio na skórę. Okazuje się, że w takiej postaci przyjmuje się nawet o 20 procent lepiej niż w wyniku suplementacji. Poprawa najczęściej jest szybka i spektakularna.

Idealnym kosmetykiem do pielęgnacji skóry z przebarwieniami, ale także tej pozbawionej blasku, zmęczonej, poszarzałej jest zestaw kosmetyków Sunew Med-Lekka emulsja na dzień i na noc z witaminą C oraz żel rozpuszczający naskórek z tej samej serii . Oba produkty świetnie się uzupełniają, zawierają w swym składzie witaminę C. Emulsje stosować można codziennie- zarówno rano jak i wieczorem. Peeling zalecany jest 1 raz w tygodniu.

Zawarta w kosmetykach z Witaminą C serii SUNEW Med. wykazuje 100% biologicznej aktywności, a tym samym hamuje produkcję pigmentu chroniąc skórę przed powstawaniem  piegów i innych przebarwień, a istniejące wyraźnie rozjaśnia. Witamina C daje niesamowity efekt poprawy kolorytu poszarzałej skóry.  Stymuluje produkcje ceramidów w skórze, poprawia barierę lipidową naskórka, skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i lepiej  nawilżona wskutek czego mamy natychmiastowy efekt wygładzonej i młodej skóry. Formuła lekkiego żelu, której składnikiem jest  witamina C,.

Codzienna rutyna przez cały rok

Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji skóry przez cały rok, ponieważ przebarwienia mają skłonność do nawrotu- często w tych samych miejscach. Warto także włączyć do codziennej pielęgnacji krem z wysokim filtrem (SPF 50+), nie tylko latem, ale także zimą i wiosną, kiedy słońce jest już dość silne, ale na zewnątrz ciągle chłodno i nie czujemy potencjalnego zagrożenia. 

Do lata jeszcze daleko, ale warto działać dużo wcześniej, jak uniknąć uporczywych plam na skórze! Podstawa – to profilaktyka -polegająca na codziennej rutynie pielęgnacyjnej zawierającej w swym składzie witaminę C.