Czasami oglądając stare zdjęcia zastanawiamy się, co nami kierowało, że nosiliśmy konkretne ubrania lub dodatki. Coraz częściej nad takimi myślami przeważa jednak sentyment do mody sprzed lat, którą współtworzyliśmy na szkolnych korytarzach. Z pewnością wiele hitów mogło pojawiać się tylko w nielicznych placówkach, których uczniowie i uczennice mocno o to zadbali, ale myślimy, że ten był dość powszechny. Tym razem ze wzruszeniem patrzymy na powrót welurowych dresów. Pomimo że komplety z przyjemnego w dotyku materiału pojawiają się sporadycznie od lat, to dopiero teraz coraz częściej widzimy je także na mijanych osobach. Jeżeli też oglądając serial „Gotowe na wszystko” chciałyście pójść w ślady Evy Longorii i nosić któryś z jej welurowych dresów, to możemy przybić piątkę. Pozostaje tylko jedna kwestia. Który kolor wybrać?

Welurowy dres w 2022 roku – welurowe dresy z lat 2000.

Ikony stylu lat 2000. z Paris Hilton i Nicole Richie na czele wylansowały wiele trendów, po które ponownie sięgamy. Jednym z nich były welurowe dresy, które w tamtej dekadzie można było spotkać na każdym kroku. Nosiły je Britney Spears, Eva Longoria, Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Lindsay Lohan, Kelly Rowland, Catherine Zeta-Jones i wiele innych sław. Zresztą nie tylko one. Moda na welurowe dresy szybko przeniknęła do mainstreamu. W efekcie takie komplety można było zobaczyć także na osobach mijanych na ulicach lub szkolnych korytarzach, bo to właśnie nastolatki najchętniej powielały stylizacje swoich idolek.

Numerem jeden były welurowe dresy Juicy Couture. Kolorowe modele, których spodnie były przeważnie ozdobione na pośladkach kryształkami z nazwą marki, a bluzy miały identyczną ozdobę na plecach, dla wielu były nieodłącznym elementem szkolnych stylizacji. Jeżeli już pojawiały się w wersji bez rzucającego się w oczy logo, to suwak w kształcie litery „J” zdradzał, że mamy do czynienia z projektem właśnie tego brandu. Na tym jednak nie koniec. Wśród ulubionych marek gwiazd były też Bebe i Baby Phat. Na nich też można było zobaczyć charakterystyczne dla dekady kryształki.

Welurowy dres w 2022 roku – jak nosić welurowy dres?

Zastanawiasz się, jak nosić welurowe dresy w 2022 roku? Biorąc pod uwagę wskazówki z lat 2000. można założyć do nich śniegowce, wokół szyi owinąć wąski szalik, a na ramię narzucić bagietkę. Kopiowanie stylu lat 2000. 1:1 nie jest jednak konieczne. Welurowy dres zdominuje każdą stylizację. Zwłaszcza model w jednym z wyrazistych kolorów będzie grał pierwsze skrzypce i nie potrzebował już zbyt wiele, żeby świetnie wyglądać.

Ulubione klapki albo sneakersy na stopach to zawsze dobry pomysł, bo nie tylko świetnie wyglądają, ale są przede wszystkim wygodne. Na ramię może trafić modna przed laty bagietka, która znów święci triumfy, ale może ją zastąpić także inny dodatek. Cienki szaliczek, który jeszcze nie doczekał się powrotu, może z powodzeniem zastąpić biżuteria. Naszyjnik z okazałą zawieszką będzie idealnym dodatkiem do welurowego dresu. W latach 2000. na łańcuchu zawisłaby głowa kota Hello Kitty, korona lub skrzydło. To jednak tylko wskazówka. Modne obecnie naszyjniki z literami, starymi monetami i innymi ozdobami także sprawdzą się w tej roli idealnie.

Welurowy dres w 2022 roku – kto nosi?

Inspiracji dotyczących welurowych dresów w ostatnich latach dostarczyło wiele gwiazd. W 2017 na model Juicy Couture zdecydowała się Kylie Jenner. Celebrytka pokazała go jednak solo, co tylko podkreśla, że taki komplet nie potrzebuje już szczególnej oprawy. Dwa lata później czarny dres Juicy Couture zaprezentowała Jennifer Lopez. Piosenkarka założyła do niego biały crop top. Według ikon stylu lat 2000. był to jedyny słuszny model do zestawiania z welurową bluzą i spodniami.

Rok 2022 przyniósł inspirację prosto od największej miłośniczki takich kompletów. Paris Hilton założyła do welurowego dresu snekaersy i okulary przeciwsłoneczne. W roli tych ostatnich oczywiście gogle rodem z lat 2000. To pokazuje nie tylko, jak nosić welurowy dres w 2022 roku, ale zwraca uwagę na ogromny sentyment gwiazd do tego trendu. Po kilkunastu latach znów chętnie go lansują. Nie ukrywamy, że my również mamy swoje wspomnienia z tym elementem garderoby i chętnie założyły welurowy dres ponownie po latach przerwy.

Zobacz także: