Pułapka powraca na antenę TVN. Pierwszy sezon, który zadebiutował na antenie jesienią zeszłego roku, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów, przyciągając przed telewizory średnio około 2 mln widzów. Miało to znaczący wpływ na decyzję stacji o kontynuacji historii pisarka Olgi Sawickiej, w którą wcieliła się Agata Kulesza, a partnerowali jej m.in. Marianna Kowalewska, Leszek Lichota czy Joanna Kulig. W drugim sezonie Sawicka będzie uwikłana w zupełnie inną historię, ale znowu sięgającą do jej przeszłości oraz twórczości. W innym świetle zostanie pokazana także postać Ewy Maj (Marianna Kowalewska), adoptowanej jeszcze w pierwszym sezonie przez Olgę czy niesłusznie odsiadującego wyrok komisarza Czarnego (Leszek Lichota), ale drugi sezon Pułapki to także sporo nowych twarzy. Do obsady dołączyli m.in. Maciej Musiał, Jerzy Radziwiłowicz, Jan Frycz i Eryk Lubos. Na chwilę przed premierą Pułapki 2 spotkaliśmy się z ekipą serialu i zapytaliśmy ich o to, czego możemy spodziewać się w kontynuacji, czy drugi sezon będzie bardzo różnił się od pierwszego i co czeka bohaterów granych przez Agatę Kuleszę, Leszka Lichotę, Mariannę Kowalewską oraz Macieja Musiała. 

Zobacz także: „Szkoła dla elity” 2: Kim jest nowa bohaterka, Cayetana? Rozmawialiśmy o niej z aktorką Georginą Amorós [TYLKO NA GLAMOUR.PL!]

Pułapka 2. sezon - co się wydarzy?

 - Są zbrodnie, jest straszliwy zabójca o pseudonimie Bestia, jest pytanie: kto stworzył Bestię, jest przeszłość Olgi. Są zdarzenia, są emocje (…) pojawiają się nowe postacie i to jest wspaniałe - mówi Agata Kulesza, której bohaterka w 2. sezonie bierze udział w procesie dotyczącym mordercy inspirującego się w swoich zbrodniach literacka postacią stworzona przez Olgę Sawicką. Czy siedzący na sali sądowej jest tym, za kogo wszyscy go biorą? Pisarka po raz kolejny angażuje się w prowadzone przez policję śledztwo, w czym pomaga jej komisarz Marek Czarny, przebywający w tym samym więzieniu co Bestia. Jak zdradził nam odtwórca roli Czarnego, Leszek Lichota, w drugim sezonie dowiemy się jeszcze więcej o jego postaci. - Czarny zyskuje własną historię. Już nie jest tylko policjantem, którego potrzebują dziewczyny (Olga i Ewa - przyp. red.) do rozwikłania własnej zagadki, tylko nagle on ma własną, mocną historię, ma własne problemy. Musi podążać za własnymi celami – zdradził nam aktor. Zapytaliśmy go również, jak będzie wyglądała relacja komisarza Czarnego z Olgą. W pierwszym sezonie Pułapki zdecydowanie dało się wyczuć chemię między tymi postaciami, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby scenarzyści zdecydowali się pociągnąć tę znajomość. - Przez rok wiedli swoje życie, ona wie, że on w jakiś sposób się poświęcił, a to też jest coś, co może być w jakiś sposób atrakcyjne, że facet może poświęcić się dla jakiejś idei. Ona wie, że on w jakiś sposób niesprawiedliwie siedzi w tym areszcie, chciałby, żeby wyszedł - uważa serialowy Czarny. 

Zobacz także: „Stranger Things”: rozmawialiśmy z obsadą! Sprawdźcie, co powiedzieli nam Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin, czyli Mike i Lucas

Pułapka 2 - rozmawiamy z obsadą serialu 

Dużą zamianę, także wizualną, przeszła Ewa. Nie jest już zagubioną, szarą myszką z domu dziecka, a dorastającą nastolatką, nie stroniącą od mocnego makijażu i modnych ubrań. Mieszka z Olgą, z która ma bardzo partnerską relacją, której zalążki śledziliśmy od pierwszego sezonu. Sporo dzieje się też w jej relacji z Kamilem (Mateusz Więcławek). Nie są już tylko przyjaciółmi. Ich relacja urosła do rangi związku, ale jak się szybko okazuje, będzie on wystawiony na próbę. - Pojawia się dziewczyna numer 2 (…) Można powiedzieć, że jest to koleżanka Ewy, ale czy na pewno? - skomentowała nowe losy swojej postaci Marianna Kowalewska. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się czegoś więcej o nowej postaci w serialu, Arturze, którego zagrał Maciej Musiał. - To chłopak pełen tajemnic, ale na pierwszy rzut oka jest zwykłym kierowcą, który pomaga postaci granej przez Jana Frycza prowadzić fundację, rozwozi paczki, jest sympatyczny (...) Myślę, że jest to taka rola trochę nowa dla mnie, z inną barwą niż dotychczas - powiedział nam Maciek. Całą rozmowę z serialowym Arturem oraz Agatą Kuleszą, Leszkiem Lichotą i Marianną Kowalewską obejrzycie TUTAJ.