SamanthaJayne jest ilustratorką, pisarką i aktorką, która ostatnio zasłynęła swoimi zabawnymi (i niestety bardzo prawdziwymi) obrazkami opowiadającymi o codziennym życiu osób w wieku około 25lat. Jej konto na Instagramie -  QuarterLifePoetry ma już prawie 80tys. followersów, a sama autorka korzysta z chwili popularności. W kwietniu ukaże się jej książka, będąca zbiorem wierszy opatrzonych ilustracjami. Książka nosi tytuł "Poems for the young, broke & hungry". A "wiersze" to tak naprawdę krótkie rymowanki, które występują zawsze w tym samym układzie - najpierw cztery linijki teksu, później prosty, podsumowujący całość obrazek. 

SamanthaJayne potrafi doskonale uchwycić rozterki i problemy współczesnych dwudziestolatków, bo w ilustracjach i wierszach opowiada po prostu o sobie. Ma 26lat, mieszka w LosAngeles i ma poczucie humoru, które pokochacie. Jej poezja dotyczy najczęściej spraw, do których każdy dwudziestolatek może się odwołać. Tak jak wiersz o kaktusie z najnowszego zbioru:

 

My friend has a baby

and owns a boutique.

I just bought a cactus–

it died in a week.

 

Autorka żartuje z najbardziej aktualnych trendów (jest na diecie sokowej, o ile liczy się sok po fermentacji, czyli wino) , ale też porusza poważne sprawy, które są problemami jej pokolenia. Teraz poza poezją i ilustracjami tworzy też krótkie, zabawne filmy, które możecie zobaczyć na  kanale TheStruggle na YouTube. Pokazuje w nim na przykład dylematy związane z przygodą na jedną noc (a dokładniej tym, co dzieje się rano), z zostawaniem do późna w pracy, czy rozmowami z mamą przez telefon. Zobaczcie jeden z nich: