Ranking Polskich Influencerów 2022

Media społecznościowe wciąż rosną w siłę. Tak przynajmniej twierdzą twórcy listy największych gwiazd polskiego internetu. See Bloggers oraz Influtool po raz kolejny opublikowali przygotowany przez siebie ranking 100 najpopularniejszych polskich influencerów.

Ranking stworzyliśmy w oparciu o twarde dane, takie jak: liczba obserwujących, popularność mierzona ważoną średnią liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie (średnia wartość interakcji z postami twórcy), ilość odwiedzin bloga (jeśli dany influencer prowadzi działania za pośrednictwem tego kanału) – czytamy w komentarzu do wyników.

W przypadku twórców wywodzących się z internetu (youtuberów, instagramerów, tiktokerów) za kluczowy czynnik przejęliśmy enegagment per post dla wiodącego kanału twórcy. Natomiast dla osób publicznych sportowców i kluczowej kategorii influencer roku – „popularity” to ważona średnia sumy polubień, komentarzy i udostępnień we wszystkich kanałach twórcy – wyjaśniają twórcy rankingu.

Na szczycie zestawienia za 2022 rok obyło się bez większych zaskoczeń. Na pierwszym miejscu ponownie uplasował się Robert Lewandowski. Drugie miejsce również niezmiennie zajęła youtuberka Weronika Sowa, znana w sieci lepiej pod pseudonimem Wersow.


Na podium znalazła się jeszcze Anna Lewandowska, której udało się tym razem wyprzedzić Karola Wiśniewskiego, czyli Friza. Współtwórca projektu Ekipa musiał zadowolić się „dopiero” czwarta pozycją. Tuż za dwiema sławnymi „power couples” znalazł się Marcin Kruszewski, twórca profilu o nazwie Prawo Marcina.

Lista 100 najpopularniejszych influencerów – kto awansował, a kto zaliczył spadek?

Jak się właśnie okazało, do ścisłej czołówki najbardziej wpływowych postaci w polskim internecie awansowała w minionym roku Lila Janowska. Twórczyni internetowa, a prywatnie partnerka rapera Żabsona, uplasowała się na wysokim, szóstym miejscu. Powody do zadowolenia mogą mieć też na pewno influencerki wywodzące się z projektu Team X, czyli Julia Kostera, Julia Żugaj oraz Natalia Karczmarczyk, czyli Natsu – wszystkie trafiły do pierwszej dziesiątki. Top 10 zamyka tym razem Doda.

Spory spadek zaliczyli za to Tromba i Monika i Kociołek. Laureaci siódmego i ósmego miejsca spadli na odpowiednio dwunaste i dwudzieste czwarte miejsce. W porównaniu do poprzedniego rankingu, w dół poszli też m.in. youtuber Marcin Dubiel oraz Julia Wieniawa. Oboje wypadli z pierwszej dwudziestki. Youtuber, znany w ostatnim czasie z występów na galach MMA, spadł z dziesiątego na dwudzieste pierwsze miejsce. Z kolei aktorka i piosenkarka i bizneswoman, która w minionym roku mocno skupiła się przede wszystkim na swojej działalności muzycznej, spadła z czternastego na dwudzieste drugie miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że wykonawczyni przeboju „Nie muszę” wciąż znajduje się w czołówce rankingu osób publicznych, w którym uplasowała się na piątym miejscu.


Top 20 Rankingu Polskich Influencerów 2022 przedstawia się następująco:

Zobacz także:

 1. Robert Lewandowski
 2. Wersow
 3. Anna Lewandowska
 4. Friz
 5. Prawo Marcina
 6. Lila Janowska
 7. Julia Kostera
 8. Julia Żugaj
 9. Natsu
 10. Doda
 11. Kanał Sportowy
 12. Tromba
 13. Luka
 14. Martyna Wojciechowska
 15. Sanah
 16. Mama na obrotach
 17. Marcysia Ryskala
 18. Iga Świątek
 19. Agnieszka Grzelak
 20. Trucking Girl

Zaskoczeni?