Retrogradacja Plutona 2020 rozpoczęła się 25 kwietnia i potrwa do 4 października 2020 roku. Co to oznacza? Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Pluton to bowiem planeta transformacji i odrodzenia. Symbolizuje moc, podświadomość, wiąże się z odkrywaniem tajemnic oraz prawdy o nas samych. Zaś Retrogradacja Plutona oznacza pozorny ruch wsteczny tej planety, co wpływa na zmianę jej energetyki, jaką emanowała z ruchu prostym. Warto ją wykorzystać, aby spojrzeć na wiele rzeczy z zupełnie innej, często wypieranej przez nas perspektywy.

Retrogradacja Plutona – co to oznacza?

Retrogradacja Plutona to dobry moment, aby stawić czoło wszystkim kwestiom, które uniemożliwiają nam podjęcie decyzji i pewnych kroków ku nowemu. Wiąże się to z przeszłością, teraźniejszością, jak i z przyszłością. Aby ruszyć z miejsca, musimy uwolnić się od ciężaru, jaki towarzyszy nam od jakiegoś czasu. Dotyczy do zarówno relacji międzyludzkich, szczególnie z partnerem/partnerką, jak i własnych obaw, np. związanych z porażką czy uzależnień, jakie chcielibyśmy porzucić. To więc oznacza, że retrogradacja Plutona wystawia nas na próbę sił i zmierzania się z… samym sobą. Nikt nie jest większą przeszkodą w dokonywaniu zmian w naszym życiu, jak my sami. Wsteczny ruch Plutona to doskonały czas, by sobie to uświadomić i zdecydować się na konfrontację ze swoją najmroczniejszą stroną. Pluton sprzyja destrukcji tego, co nam nie służy. Najwyższa pora zostawić za sobą to, co powoduje, że stoimy w miejscu i boimy się patrzeć w przyszłość.

Znaki zodiaku a dopasowanie w łóżku: Jak się zachowują poszczególne znaki zodiaku i z którymi seks będzie najlepszy? >>>

Retrogradacja Plutona a znaki zodiaku

Do października będzie wpływać na nas retrogradacja Plutona w Koziorożcu. Nie unikniemy analizowania tego, co ma na nas istotny wpływ. Minionych wydarzeń, osób, podjętych decyzji. Tak, to jest dokładnie ten moment, kiedy nachodzi nas myśl, by skontaktować się z eks lub ponownie analizować sytuacje z przeszłości. A jak to wygląda w przypadku poszczególnych znaków zodiaku? 

Barany mogą mieć cięższe chwile w pracy, jednak po kilku miesiącach będą cieszyć się z pozytywnych rezultatów. Niełatwo będą miały również Lwy. Pojawi się bowiem konflikt interesów oraz konieczność walki o wpływy, co może wpłynąć na słabsze relacje towarzyskie. Dla Wag retrogradacja Plutona będzie czasem analizy pojawiającej się w życiu nierównowagi. W tym okresie lepiej, aby unikały kłótni i niepotrzebnych niedomówień. U Skorpionów wyjdą na jaw wszystkie skrywane tajemnice, a Panny powrócą do niezamkniętych spraw miłosnych. Kwestie uczuciowe będą istotne w tym czasie dla Raków, gdyż nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji w tej sferze.

Bliźnięta powinny bardziej zaufać sobie i swojej intuicji, a Byki skoncentrować się na sferze duchowej, aby łatwiej przetrwać okres retrogradacji Plutona. Dobrym pomysłem będzie medytacja. Dla Strzelców kluczowa okaże się sfera finansowa. Jeżeli nie jest ona stabilna, lepiej nie podejmować żadnych pochopnych decyzji. Koziorożce sporo popracują nad swoją samokontrolą, Ryby będą miały szansę na powrót do porzuconych niegdyś zamiarów i podjęcie nowych prób, zaś Wodniki w końcu zdecydują się na rozliczenie z przeszłością rzutującą zbyt mocno na teraźniejszość. 

Kawa dopasowana do Twojego znaku zodiaku. Jaki napój najlepiej do Ciebie pasuje? >>>

 
 

 

 

Retrogradacja Plutona, czyli wiosenny detoks

Macie wrażenie, że otacza was za dużo zbędnych rzeczy, zarówno pod względem materialnym, jak i niematerialnym? Nie ma lepszego momentu, na oczyszczenie się z nadmiaru niepotrzebnych emocji oraz rzeczy, jak retrogradacja Plutona. Taki detoks pozwoli wyzwolić się z negatywnej energii, odzyskać jasność myślenia i stworzyć zupełnie nową przestrzeń dla harmonii oraz spokoju. Na to, jak się czujemy, duży wpływ ma to, co jemy. To świetna okazja na przywrócenie naszemu organizmowi witalności przez te kilka najbliższych miesięcy. Nie musi być do rygorystyczny detoks, ale lepsza dieta, rezygnacja ze złych nawyków, wprowadzenie regularności. Początki mogą być trudne i zniechęcające, ale właśnie tak działa Pluton.

Jego istotą jest pokazanie, gdzie tkwi źródło problemu. Dlaczego doszliśmy do miejsca, w którym się znaleźliśmy i skąd ta trudność w podjęciu decyzji o zmianie. Energia Plutona sprawi, że odkryjemy wszystkie karty i zmusi nas do przyznania się przed samym sobą, z czym sobie nie radzimy i dlaczego. To najtrudniejszym, a zarazem najbardziej kluczowy etap w detoksie. Niezwykle ważna jest determinacja oraz świadomy kontakt ze swoim ciałem oraz odczuciami. Retrogradacja Plutona będzie temu sprzyjać. 

Horoskop 2020 dla każdego znaku zodiaku: roczny, miłosny, finansowy i zdrowotny >>>