LucBesson to nazwisko, z którym natychmiast wiążemy ogromne oczekiwania. Do jego dzieł należą takie filmy jak "b element", "LeonZawodowiec" oraz "Lucy". Teraz szykuje się do kolejnej premiery - nowa produkcja ma szansę dorównać sławom jego największym osiągnięciom. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” ma pochłonąć 180milionów dolarów, z czego duża część przeznaczona zostanie na efekty specjalne i... pensje aktorów. W filmie wystąpi wielu znanych artystów z różnych dziedzin. W głównych rolach zobaczymy modelkę CaręDelevingne, którą oglądaliśmy już, m.in. w "Papierowych Miastach" i "LegionieSamobójców" oraz nagrodzonego Oscarem i ZłotymGlobemClive'aOwena

Ważną postacią jest też aktor znany z roli w filmie "Niesamowity Spider-Man 2", który uznawany jest za jedno z najgorętszych młodych nazwisk HollywoodDaneDeHaan. Na ekranie zobaczymy także zdobywczynię GrammyAwardRihannę, doświadczoną już na srebrnym ekranie po roli w „Battleship: Bitwa o Ziemię”. LucBesson zaprosił też do udziału w swojej produkcji innego nagrodzonego Oscarem aktora - EthanaHawke'a, który zabłysnął m.in. w nominowanym do Oscara "Boyhood", znanego jako mistrza drugiego planu JohnaGoodmana ("BigLebowski", "Artysta"), a także postać związaną z kinem akcji, czyli RutgeraHauera znanego z filmów "Łowcaandroidów" i "Ślepafuria". W filmie wystąpi też jazzman i kompozytor HerbieHancock ("Życzenieśmierci", "Bliźniacy", "NoceHarlemu").

Historia jest ekranizacją bestselerowego komiksu Pierre’aChristina i Jean-Claude’aMezieresa. Film opowiada o losach Valeriana, w tej roli DaneDeHaan oraz Laureliny - CaraDelevingne, którzy są kosmicznymi agentami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. W centrum galaktyki, czyli MieścieTysiącaPlanet muszą zmierzyć się z siłami zła, które zagrażają losom wszechświata. Wiadomo już, że światowa premiera przewidziana jest na wiosnę2017roku.