Na premierę nowego sezonu Riverdale czekaliśmy 5 miesięcy. Wczoraj na serwisie Netflix pojawił się pierwszy odcinek, który oglądaliśmy z wypiekami na twarzy. Pojawiły się kontynuacje wątków z poprzedniego sezonu, ale nie zabrakło również nowych historii. Szczególnie jedna zapowiada się interesująco. Zweryfikowaliśmy to, czego spodziewaliśmy się po Riverdale 3 i musimy przyznać, że twórcom serialu udało się nas zaskoczyć. Na to, aby stwierdzić, czy pozytywnie, czy negatywnie, jest trochę za wcześnie, dlatego jeszcze chwilę wstrzymamy się z tą opinią. UWAGA, artykuł zawiera spoilery!

3. sezon „Riverdale” - wiemy, kto zagra mamę i siostrę Jugheada! >>>

Proces Archiego

Głównym wątkiem pierwszego odcinka nowego sezonu był proces Archiego. Przypomnijmy, że w finałowym odcinku 2. sezonu Hiram Lodge oskarżył go o zabójstwo. W związku z tym chłopaka aresztowano, a 3. sezon rozpoczął się od procesu. W związku z tym, że ława przysięgłych nie była w stanie zdecydować, czy Archie jest winny, prokurator zaproponowała łagodniejszą karę, czyli 2-letni pobyt w zakładzie poprawczym. Mimo tego, że nie popełnił morderstwa, Archie wziął na siebie winę. Od dawna wiemy, że Archie jest niepoprawnym altruistą, jednak scenarzystom po raz kolejny udało się nas zaskoczyć. Okazało się, że Hiram, wrabiając w zabójstwo Archiego, chciał zemścić się na swojej córce, Veronice. Rodzice chłopaka, a także szeryf Keller i FP Jones zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby wyciągnąć go z poprawczaka.

Camila Mendes z „Riverdale” wrzuciła pierwsze zdjęcie z chłopakiem! >>>

Alice i Polly Cooper w sekcie

Mama oraz siostra Betty należą do tajemniczej sekty i namawiają dziewczynę, aby również wstąpiła do stowarzyszenia. Podejrzewamy, że ten wątek rozwinie się w 3. sezonie Riverdale.


Jughead na tropie rytualnego morderstwa

Jakiś czas temu scenarzysta Roberto Aguirre-Sacasa zdradził, że Jughead i Betty spróbują rozwiązać zagadkę rytualnego morderstwa. Wątek rozpoczął się w pierwszym odcinku, kiedy Jughead otrzymał rysunek ze wskazaniem miejsca w lesie. Natknął się tam na makabryczną scenę, której nie będziemy Wam zdradzać. Uważamy, że to będzie jeden z najciekawszych wątków nowego Riverdale!

Halucynacje Betty wywołane tabletkami uspokajającymi

Betty po traumatycznych przeżyciach miała poddać się terapii. Nie tylko nie poszła na spotkanie z terapeutą, ale także fałszowała recepty na Adderall, środka poprawiającego koncentrację. W ostatniej scenie pierwszego odcinka Betty zauważyła przed domem Alice i Polly, które upuszczają dzieci jej siostry prosto do... ognia. Chwilę potem upadła i dostała drgawek. Prawdopodobnie były to halucynacje, nie mniej jednak nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw. To również kolejny dowód na to, że tajemnicze stowarzyszenie odegra ważną rolę w 3. sezonie Riverdale.