Robert Pattinson to niestety kolejna gwiazda, której test na obecność COVID-19 wyszedł pozytywnie. W jego przypadku jest to szczególnie bolesne, dla niego jak i dla fanów, ponieważ stan aktora powoduje wstrzymanie pracy na planie nowego filmu z jego udziałem, czyli The Batman. Obraz w reżyserii Matta Reevesa to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w Hollywood. Premiera filmu o przygodach „człowieka nietoperza” zaplanowana jest na 1 października 2021. Teraz istnieje obawa, że data ta może się przesunąć. Szczególnie, że przed wybuchem pandemii koronawirusa film nakręcony był tylko w jednej czwartej.


Zobacz także: Robert Pattinson jest najpiękniejszym mężczyzną na świecie według... nauki!
 

Robert Pattinson jest zakażony koronawirusem!

Wytwórnia Warner Bros. potwierdziła, że praca produkcja filmu została wstrzymana, zaś aktor zarażony koronawirusem przebywa na kwarantannie. Sam Robert Pattinson nie wydał jednak oficjalnego oświadczenia, jak miało to miejsce choćby w przypadku Toma Hanksa czy Antonio Banderasa. Mamy nadzieję, że Robert łagodnie przejdzie chorobę i już wkrótce wróci do roli Batmana. Ta może być bowiem przełomowa w jego dotychczasowej karierze i u wielu na dobre uciąć skojarzenia związane z wampirem Edwardem z filmowej serii sagi Zmierzch. To ona przyniosła 34-letniemu aktorowi największą popularność i jednocześnie nieco zaszufladkowała. Choć prawdziwi miłośnicy kina wiedzą doskonale, że w dorobku Pattisona już teraz można znaleźć sporo świetnych ról, m.in. w takich filmach jak Lighthouse  Roberta Eggersa czy Tenet Christophera Nolana, który właśnie wszedł do kin.


Zobacz także: Czy Robert Pattinson zagra w filmie „Midnight Sun”, czyli kolejnej części sagi „Zmierzch”? 
 

W obrazie Matta Reevesa oprócz Pattinsona jako Bryce’a Wayne’a zobaczymy również Colina Farrella jako Pingwina, Zoë Kravitz wcieli się w Kobietę Kot, Paul Dano zagra Człowieka Zagadkę, a Jeffrey Wright komisarza Gordona. Pierwszy oficjalny zwiastun Batmana, który niedawno ujrzał światło dzienne, możecie zobaczyć poniżej.