Niewidomym kociakom niestety trudniej jest znaleźć dom. Dlatego potrzebne są takie fundacje, jak „Ja Pacze Sercem”, której celem jest uświadamianie ludzi, że niepełnosprawność kotka nie musi łączyć się z wykluczeniem. Oczywiście, nie każdy jest w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność i przygarnąć kota pod swój dach, z wielu powodów. Ale każdy może pomóc. I to w najbardziej banalny sposób, bo robiąc zakupy w sklepach internetowych, do których zaglądacie prawdopodobnie kilka razy w miesiącu. Na przykład w drogeriach Super-Pharm, Sephora, Douglas, Empiku, na Allegro i wielu wielu innych.

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2018: jest rekord! Ile pieniędzy zebrano podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? >>> 

Jak to działa? Wystarczy, że za pomocą strony fanimani.pl w przeglądarce zainstalujecie sobie specjalną wtyczkę „Przypominajkę”. Dzięki niej będziecie wiedzieć, czy dany sklep online bierze udział w akcji, a także jaki procent z Waszych zakupów zostanie przeznaczony na leczenie i utrzymanie kotów pod opieką fundacji „Ja Pacze Sercem”. Pełną listę sklepów znajdziecie TUTAJ.