Gra o Tron dobiegła końca po 8 latach, a finałowy sezon pobił rekordy popularności wśród widzów. Pierwszy odcinek obejrzało prawie 17,5 miliona fanów. Zakończenie serialu HBO, za którym stoją D.B. Weiss i David Benioff wywołało wiele emocji, a oczekiwania co do scenariusza i realizacji były ogromne. Nie wszyscy są usatysfakcjonowani, a 8. sezon Gry o Tron okrzyknięto najsłabszym w historii. Chociaż emocje powoli opadają, nie ma wątpliwości, że produkcja na podstawie sagi Pieśń lodu i ognia George'a R.R. Marina jest najpopularniejszym obrazem ostatnich lat, która wywarła ogromny wpływ na widzów. Niedawno pisaliśmy o tatuażach inspirowanych głównymi motywami z Gry... Okazało się, że sporo osób zdecydowało się na nazwanie swoich dzieci imionami bohaterów z Westeros i Winterfell.

Rodzice nazywają swoje dzieci imionami bohaterów z serialu Gra o Tron

Według oficjalnego raportu Social Security Administration aż 4500 dzieci otrzymało w Stanach Zjednoczonych imiona bohaterów Gry o Tron w 2018 roku. Dla porównania w 2017 roku takie same imiona jak postaci serialu nadano 3800 dzieciom. Najpopularniejsze imię to Arya: nazwano tak ponad 2500 dziewczynek. Warto jednak zauważyć, że Arya to indyjskie imię, używane przed rozpowszechnieniem go dzięki Grze o Tron. Khaleesi, czyli imię królowej Daenerys Tangaryen, przyznano 560 dziewczynkom. Pozostałe dzieci nazwano imionami bohaterek drugoplanowych: Yara (434), Lyanna (319), Shae (125) oraz Brienne (33). Jeśli chodzi o chłopców, najpopularniejszym imieniem inspirowanym serialem w 2018 roku był Renly – nazwano tak 102 chłopców. Na drugim miejscu uplasował się Tyrion (58).

„Gra o Tron: Ostatnia warta”: powstał 2-godzinny film dokumentalny o serialu. Zobaczcie zwiastun >>>

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Według oficjalnych danych ogólnopolskiego rankingu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) Polacy również zainspirowali się najpopularniejszym serialem ostatnich lat i nazwali swoje dzieci imionami bohaterów. Co prawda liczba jest znacznie mniejsza w porównaniu do Amerykanów, ale jednak widać wpływ produkcji HBO. W 2018 roku w naszym kraju urodziło się 8 dziewczynek o imieniu Arya oraz 8 o imieniu Aria pisanym przez „i”. Co ciekawe, 3 chłopców nazwano Aryan, co również może wynikać z inspiracji Grą o Tron. Żadna Polka nie otrzymała imienia Khaleesi, Cersei i Sansa. Najpopularniejszym męskim imieniem w Polsce był za to Sam (4) oraz Sami (6), pochodzące od postaci najlepszego przyjaciela Jon Snowa. A Wy nazwalibyście dziecko imieniem ulubionego serialowego bohatera?