Terapie łączone to od kilku sezonów jeden z najgorętszych trendów w medycynie estetycznej. Skąd ich niezwykła popularność?

Terapie łączone pozwalają zmaksymalizować porządane przez pacjenta efekty zabiegowe przy zminimalizowaniu ilości wizyt w klinice, a także ograniczeniu czasu potrzebnego na regenerację tkanek po zabiegach. Oczywiście taka kuracja wymaga wiedzy i doświadczenia lekarza. W Molas Clinic proponujemy pacjentom nasze autorskie Combo – połączenie radiofrekwencji z laserem CO2, a także peelingiem PQ Age i witaminą C.

Radiofrekwencja mikroigłowa, o której Doktor wspomniała, nazywana jest także "liftingiem bez skalpela". Czy może nam Pani przybliżyć na czym polega ta technologia?

Innowacyjna radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najlepszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ostatnich lat. Uzyskujemy dzięki niemu doskonałe efekty zagęszczenia skóry, wyrównania kolorytu i spłycenia porów, przy minimalnej inwazyjności. W Molas Clinic stosujemy, jako jedni z nielicznych, zabieg urządzeniem Secret RF w połączeniu z ablacyjnym laserem CO2, by uzyskać jeszcze wyższą skuteczność zabiegu.

Jak wygląda zabieg w praktyce?

W jego trakcie wprowadzamy do skóry bardzo cienkie igły o długości od 0,5 mm do 3,5 mm. Jednocześnie urządzenie emituje falę radiową powodującą miejscowe nagrzanie tkanki wokół igieł. Dostarczona w ten sposób energia powoduje termolifting, czyli koagulację tkanki, która wywołuje mechanizmy naprawcze i regeneracyjne poprzez wytwarzanie nowego kolagenu. W efekcie uzyskujemy rosnący w czasie efekt odmłodzenia skóry i poprawę jej napięcia, a także redukcję zmarszczek, rozszerzonych porów i blizn. Zastosowany w obszarze twarzy Secret RF powoduje korektę jej owalu twarzy, a także poprawę powierzchni i kolorytu skóry.

Wspomniała Doktor o możliwości łączenia Secret RF z laserem CO2?

Zgadza się. Wykorzystywany w naszej klinice laser ablacyjny Fraxis CO2 służy do trwałej regeneracji skóry poprzez zmianę jej struktury w głębokich warstwach. W trakcie zabiegu w skórze tworzą się tysiące  bardzo głębokich i jednocześnie niezwykle cienkich kraterów ablacyjnych, pomiędzy którymi znajduje się nienaruszona skóra. Wywołany w ten sposób kontrolowany stan zapalny pobudza organizm do bioodnowy, a zdrowa tkanka wokół potęguje proces regeneracji. Co istotne wiązka lasera naświetla jedynie wybrany obszar co pozwala na precyzyjne operowanie laserem. Zabieg powoduje intensywną syntezę nowego kolagenu i elastyny będąc doskonałym sposobem na dodatkowe ujędrnienie skóry, a jednocześnie prowadzi do jej widocznego wygładzenia. Powoduje redukcję głębokich zmarszczek, bruzd, blizn i nierówności kolorytu oraz likwidację zmian posłonecznych. Jest zatem technologią komplementarną względem radiofrekwencji mikroigłowej. To także doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych nie wymagająca długiej regeneracji, a o porównywalnej skuteczności.

Zobacz także:

Czy tak zaopiekowana skóra potrzebuje jeszcze dodatkowego wsparcia?

Oczywiście. Poza mechanicznym pobudzeniem tkanek do bioodnowy sugerujemy także wykorzystanie specjalistycznych preparatów. Stąd w naszym autorskim Combo znalazł się peeling medyczny PQ Age, o formule bazującej na kwasie trichlorooctowym, kojowym, nadtlenku mocznika oraz koenzymie Q10. Innowacyjność tego połączenia pozwala mu docierać do najgłębszych warstw skóry pobudzając w nich procesy autoregeneracji. Zapewnia intensywną  stymulację skóry bez naruszania jej powierzchni, a przy tym działa na jej głębokich warstwach w delikatny sposób. Nie tylko pomaga w oczyszczaniu cery i złuszczaniu naskórka ale jednocześnie działa liftingująco i ujędrniająco zapewniając naturalną i dogłębną biorewitalizację. To także doskonały sposób na redukcję przebarwień i blizn oraz zregenerowanie wiotkiej skóry.

W Pani propozycji pojawiła się także witamina C?

To prawda. Niedoceniana przez wielu i niepozorna, witamina C ma olbrzymią moc i stanowi prawdziwą urodową "kropkę nad i" w naszym zabiegu. Dzięki jej właściwościom sprawdza się idealnie w kuracjach antiageing wygładzając zmarszczki, a także pobudza skórę do produkcji kolagenu zwiększając jej jędrność. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego zapewniając cerze naturalne nawilżenie od wewnątrz i uszczelnia naczynia krwionośne przywracając jej naturalny blask.