Racjonalistki (szczególnie te o wrażliwej skórze) cechuje wysoki poziom świadomości w podejmowaniu decyzji zakupowych: czytają etykiety, decydują się na zakup kosmetyków z dobrymi, naturalnymi składnikami, wybierając jedynie te produkty, które spełniają ich oczekiwania. Nie lubią też wydawać pieniędzy bezmyślnie. Nawet kiedy chodzi o urodę. Kiedy cera jest normalna i nie stwarza problemów, jej pielęgnacja jest w miarę łatwa. Niestety, kiedy jest wrażliwa, staje się niezwykle wymagająca i potrzebuje czegoś wyjątkowego. Zwykle, ciężko samemu skomponować odpowiedni zestaw, dzięki któremu skłonność do podrażnień cery się zmniejszy a jej stan poprawi się zauważalnie. Home SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women jest propozycją dla kobiet ze skórą wrażliwą, które mają dość kompletowania na własną rękę idealnego pakietu produktów dla swojej cery. To pielęgnacja niezwykle delikatna ale dająca bardzo wymierne rezultaty. Na dodatek - składa się z trzech, prostych kroków, po których skóra jest mocno nawilżona, wzmocniona i cudownie ukojona. Ideał!

Marka do zadań specjalnych

Marka SOLVERX® powstała 2 lata temu. Jej nazwa nawiązuje do rozwiązywania problemów skóry (solve – rozwiązać). Przypomina, że skóra aby była piękna, po pierwsze musi być zdrowa. Dzięki SOLVERX® każda osoba, która boryka się z nadreaktywną cerą, AZS, świądem, podrażnieniem cery, może liczyć na produkty o najwyższej skuteczności, które przyniosą upragniony komfort. Geneza marki wywodzi się z wieloletniego doświadczenia zdobytego na rynku kosmetologii estetycznej, wiedzy naukowej oraz pasji badawczej. Wyjątkowość formuł wynika tu z mistrzowskiej kompozycji łączącej kwasy o terapeutycznej skuteczności i łagodząco-odżywcze oleje. Dzięki innowacyjnie dobranym składnikom jak np. kwas laktobionowy, glicyryzynowy (z korzenia lukrecji), ekstrakt z krwawnika, olej z czarnuszki, olej jojoba oraz olej z wiesiołka - kosmetyki SOLVERX® gwarantują wysoką skuteczność w zapewnieniu komfortu skórze, także tej wrażliwej czy atopowej. Niezwykłe jest to, że balsamy i kremy nie zawierają syntetycznych konserwantów, które jak wiadomo są czynnikiem potencjalnie alergizującym. Solverx posiada unikalną recepturę, która wykorzystuje ekstrakt z maliny moroszki, która pełni funkcje pielęgnacyjne, ale dodatkowo zabezpiecza utrzymanie czystości mikrobiologicznej kosmetyku. Wszystkie żele, mydła, emulsje SOLVERX® bazują na niezwykle łagodnych, naturalnych związkach myjących otrzymywanych z kokosa (z certyfikatem EcoCERT), dzięki czemu nie podrażniają skóry i zostawiają ją nawilżoną i odżywioną. Wszystkie receptury składają się z ok. 99% składników roślinnego pochodzenia. 

Delikatny temat

Home SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women to zestaw do kompleksowej, domowej kuracji, złożony z 3 komplementarnych produktów dedykowanych pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy. W tej linii znajdziemy:  Żel do mycia i demakijażu twarzy, Tonik oraz krem do twarzy. Te 3 podstawowe kosmetyki bazują na selektywnie dobranych składnikach, tworzących formuły, wywierające wielokierunkowe działanie na skórę. Wpływają na większość elementów związanych z defektem bariery naskórkowej, a dzięki odpowiednio zbalansowanym składom łagodzą podrażnienia i stany zapalne, a także intensywnie pielęgnują reaktywną cerę. Zapewniają optymalne nawilżenie i odżywienie naskórka.

Potrójny sekret

Dobre kosmetyki to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć jak ich używać oraz robić to regularnie. SOLVERX® SENSITIVE SKIN opracował prosty plan codziennej pielęgnacji, dzięki któremu, skóra staje się piękniejsza z dnia na dzień. Do stosowania rano i wieczorem.

Oczyszczaj!

Ten etap jest pierwszym i podstawowym krokiem każdego rytuału pielęgnacyjnego. Każde oczyszczanie twarzy należy rozpocząć od dokładnego zmycia makijażu, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Produktem odpowiednim do tej czynności jest SOLVERX® żel do mycia i demakijażu twarzy. Żel bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach, a dzięki wykorzystaniu super delikatnych substancji myjących z kokosa, wyeliminowano potrzebę użycia SLS’ów. Ponadto formuła produktu wykorzystuje potencjał ekstraktu z krwawnika i lukrecji wzbogacając ją w działanie przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia, przyspieszające gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. 

Tonizuj!

Delikatny tonik SOLVERX® wyrównuje pH skóry, przywracając jego fizjologiczne wartości. Za unikatowe właściwości nawilżające i łagodzące produktu odpowiada kwas laktobionowy oraz kwas hialuronowy. Dodatkowo wysoka zawartość pantenolu, wzmocni skórę i zabezpieczy ją przed podrażnieniami. 

Zobacz także:

Nawilżaj i chroń!

Po toniku, czas na zastosowanie odpowiedniego kremu. Powinno się go nakładać minimum dwa razy dziennie, a jeśli nasza skóra jest bardzo odwodniona, nawet częściej. Pamiętaj także o pielęgnacji delikatnej skóry w okolicach oczu. Formuła kremu do twarzy SOLVERX® została wzbogacona innowacyjnym kompleksem olejów z wiesiołka, lnianego, słonecznikowego z oliwą z oliwek. Takie rozwiązanie zapewnia perfekcyjne odżywienie skóry i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy. Unikalne połączenie ekstraktu z krwawnika i lukrecji (nawilżanie i rozjaśnianie przebarwień) wraz z kwasem laktobionowym (silny antyoksydant) sprzyja regeneracji, nawilża i łagodzi podrażnienia.