Twórcy lubią odświeżać młodszym widzom starsze produkcje i tworzyć ich sequele, czego najlepszym przykładem w ostatnim czasie był choćby Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a, będący oczywiście kontynuacją Łowcy androidów z 1982 roku. Niestety, takie zabiegi nie zawsze są udane, gdyż obraz Villeneuve’a przychylnych recenzji miał raczej niewiele, a Ryan Gosling okazał się nie do końca godnym następcą Harissona Forda, który choć pojawił się też w Blade Runnerze 2049, filmu nie uratował i zawsze będzie kojarzony z pierwotną wersją. Ciekawe, jak będzie w przypadku kontynuacji innego filmowego hitu z lat 80., Top Gun 2, do którego ruszyły właśnie zdjęcia.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix nakręci filmową wersję „Dzwonnika z Notre Dame”. Wiemy, kto zagra Quasimodo!

Poinformował o tym sam Tom Cruise, wcielający się w głównego bohatera, porucznika Pete'a „Mavericka” Mitchella. Aktor podzielił się na swoim Twitterze pierwszym zdjęciem z planu, co oznacza, że pewno pojawi się w sequelu obrazu z 1986 roku w reżyserii Tony'ego Scotta. Kontynuacja będzie nosić tytuł Top Gun: Maverick, a odpowiedzialny będzie za nią Joseph Kosinski, który pracował z Cruisem przy filmie Niepamięć z 2013 roku. Choć szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane, magazyn Variety donosi, że 55-letni Cruise jako porucznik Maverick będzie musiał zmierzyć się z zupełnie nowymi metodami pracy, zdominowanymi przez myśliwce piątej generacji oraz drony.

Autorami scenariusza są Eric Warren Singer, mający na koncie m.in. scenariusz innego filmu Kosinskiego - Tylko dla odważnych, Peter Craig oraz Justin Marks. Nie wiadomo, co z pozostałymi członkami obsady, czyli m.in. Kelly McGillis i Valem Kilmerem. Na pewno za to produkcją zajmie się ponownie Jerry Bruckheimer, a o ścieżkę dźwiękową po raz kolejny zadba Harold Faltermeyer. W takim razie może ktoś pokusi się również o cover kawałka Take my brathe away zespołu Berlin, niezmiennie kojarzącego się z pierwszą częścią Top Gun. Macie swoje typy, kto mógłby się tego podjąć?

Premiera Top Gun: Maverick w lipcu 2019 roku. 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna popularna polska aktorka zagra u Patryka Vegi. Nie zgadniecie o kogo chodzi!