35 lat po premierze pierwszej części kultowego filmu Ridley'a Scotta, wyobraźnia fanów "Łowcy androidów" ponownie została rozbudzona. O kontynuacji serii zaczęto mówić w 2014 roku, kiedy to Scott ujawnił że trafił na idealny scenariusz.

W końcu przyszło nam zobaczyć efekty kilkuletniej pracy nad drugą częścią jednego z wzorców gatunku science fiction. Najnowszy zwiastun "Blade Runner 2049" nie ujawnia zbyt wiele, jednak wystarczająco, by zachęcić nowych widzów do obejrzenia filmu. 

W końcu Ryan Gosling w głównej roli, to adekwatny powód, by zainteresować się historią młodego oficera policji Los Angeles. Mężczyzna trafia na wskazówkę, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Zdobyta przez niego informacja doprowadza go do poszukiwań rozpoczętych przez Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, o którego zaginięciu mówiono 30 lat temu.

Trzeba przyznać, że Gosling to godne następstwo Harrisona Forda, który wcielił się w rolę Deckarda w pierwszej części filmu. Aktor zabiera nas w podróż po pełnym kurzu, punkowo modernistycznym mieście, które przypomina tereny Los Angeles. Zobaczcie zwiastun filmu.