Sebastian Fabijański jest aktorem filmowym, serialowym i teatralnym. W młodości fascynował się piłką nożną, ale ze względów zdrowotnych nie był w stanie profesjonalnie uprawiać tej dyscypliny sportu. W okresie szkolnym był szykanowany przez rówieśników. W tym czasie, jako reakcja na te zdarzenia, tworzył utwory rapowe, co czyni po dziś dzień. Fabijański studiował w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, w PWST w Krakowie i w Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2015. Popularność przyniosły mu role w serialach „Tancerze” i „Misja Afganistan”. Na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za debiut aktorski za filmy „Jeziorak” i „Miasto 44”. Za debiut w tych filmach otrzymał także nagrodę im. Andrzeja Konica na 29. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Najsłynniejsze role Sebastiana Fabijańskiego to Adrian Kuś w serialu "Belfer" oraz Cukier w filmie "Pitbull: niebezpieczne kobiety". Czego jeszcze o nim nie wiecie? Sprawdźcie w naszym zestawieniu PONIŻEJ:

Sebastian Fabijański - wiek

Sebastian Fabijański urodził się 14 czerwca 1987 w Warszawie. W tym roku skończył zatem 31 lat.

Sebastian Fabijański – filmy, seriale

Sebastian pojawił się już w kilkunastu filmach fabularnych i w tylu serialach telewizyjnych. Za role w filmach „Jeziorak” i „Miasto 44” otrzymał nagrodę za debiut aktorski podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Potem mogliśmy go oglądać w innych głośnych produkcjach filmowych, takich jak „Pod Mocnym Aniołem”, „Panie Dulskie”, „#WszystkoGra”, w kilku filmach Patryka Vergi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Botoks” i „Kobiety mafii” oraz w ostatnim filmie Filipa Bajona Kamerdyner”, nagrodzonym Srebrnymi Lwami w Gdyni. Sebastian Fabijański szerszej publiczności dał się zaś poznać jako Adrian Kuś w hitowym serialu Canal + pt. „Belfer. Aktor wystąpił też w innych serialach: m.in. „Pakt”, „Strażacy” i „Prawo Agaty”.

Sebastian Fabijański – Pitbull, Cukier

Jedną z najgłośniejszych i najbardziej charakterystycznych ról Sebastiana była rola w filmie Patryka Vegi pt. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. To w tym filmie Fabijański wcielił się w rolę młodego gangstera, Cukra, który jest chorującym na cukrzycę strażakiem-socjopatą z Żyrardowa. Filmowy Cukier po godzinach pracuje dla niemieckiego gangu motocyklowego, a w jego ukochaną wciela się Alicja Bachleda-Curuś. Co ciekawe, w filmie Fabijański hoduje pytona, sypie aforyzmami z Schopenhauera, a osiedlowych "karków" uczy porządku przy pomocy piły mechanicznej. Przyznacie, że to wyjątkowa ciekawe mieszanka cech?

Sebastian Fabijański – Kamerdyner

Sebastian Fabijański pojawił się ostatnio w nagrodzonym na Festiwalu w Gdyni filmie Filipa Bajona „Kamerdyner”, w którym obok Marianny Zydek gra główną rolę. "Kamerdyner” to rodzinna saga i historyczny fresk. Zaczyna się w początkach XX wieku, kończy po II wojnie światowej. Główny bohater Mateusz Krol (Sebastian Fabijański) to kaszubski chłopiec, który po śmierci matki trafia na dwór pruskiej arystokratki Gerdy von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu, a jego rówieśniczką jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Młodzi zakochują się w sobie. Nie będzie to jednak miłość łatwa. Dlaczego? Przekonacie się idąc na film do kin! Obraz miał swoją premierę 21 września 2018 r.

Sebastian Fabijański – żona

Sebastian Fabijański nie miał i wciąż nie ma żony. Aktor przez kilka miesięcy był zaręczony z Olgą Bołądź. Jednak para rozstała się we wrześniu 2018.

Sebastian Fabijański i Michał Szpak u Kuby Wojewódzkiego we wtorek, 2 października, o 21.30