Wpadka podczas seksu? Kto z nas jej nie zaliczył. I jest to zupełnie normalna rzecz, bo życie to nie film i większości sytuacji po prostu nie da się zaplanować i rozpisać, jak scen w filmowym scenariuszu. Ale także i w tych seks wpadki lubią mają miejsce. A kiedy oglądamy je na ekranie, czy od razu nie czujemy się lepiej i utwierdzamy w przekonaniu, że nie zawsze musi być idealnie? No właśnie! Seks wpadek, podobnie jak scen namiętności, które chcielibyśmy odwzorować, w kinie jest mnóstwo.

Seks wpadki w serialach: Sex Education, Grace & Frankie, Jane The Virgin

Sporo możecie obejrzeć choćby na Netflixie, zarówno w dostępnych na platformie serialach, jak i filmach. Najlepszy, a zarazem najświeższy przykład, to absolutny hit Netflixa, serial Sex Education. Produkcja ta, to najlepsze, co mogło przydarzyć się nastolatkom (ale nie tylko!), jeśli chodzi o podjęcie tematu seksu, ale też innych, równie istotnych tematów w życiu każdego wchodzącego w dorosłość człowieka. W Sex Education mówi się o tym, czego nie usłyszymy w szkołach, a często niestety także w domach. Dlatego fakt, że serial z Gillian Anderson, Asą Butterfieldem, Emmą Mackey czy Ncuti Gawta w obsadzie, cieszy się tak ogromną popularnością i jest aktualnie jedną z najchętniej oglądanych produkcji na platformie, to doskonała wiadomość, a tym samym powód do dyskusji, której tak bardzo boimy się poruszać. Te wszystkie niezręczne sytuacje, które spotykają nas podczas uprawiania seksu, powinny być przez nas analizowane i bynajmniej nie wprawiały w zakłopotanie i sprawiały, że mamy ochotę zapaść się pod ziemię. A poza tym nie zaszkodzi, by podchodzić do nich z większym dystansem, a także pozwolić sobie na więcej humoru – dobre samopoczucie, a nawet śmiech podczas seksu to podstawa, o czym zresztą rozmawia Anja Rubik z gośćmi ostatniego odcinka z wideo cyklu wspieranego przez Netflix - #sexedPL ROOM. Kto jeszcze nie widział i tej pierwszej i tej drugiej serii, niech czym prędzej nadrabia zaległości!

Kolejnym serialem dostępnym na Netflixie, w którym nie brakuje wpadek związanych z seksem, jest Grace & Frankie. To jedna z najpopularniejszych serii dostępnych na platformie, a jej bohaterkami są już nie nastolatki, a dwie dojrzałe kobiety opuszczone przez mężów, którzy postanawiają się pobrać. To zbliża do siebie Grace i Frankie, w które wcielają się dwie wybitne aktorki – Jane Fonda oraz Lily Tomlin. Z seks wpadką kojarzy się też serial Jane The Virgin. Dochodzi to nie już w pierwszym odcinku pierwszego sezonu. W naszej galerii znajdziecie mały spoiler, ale to zdecydowanie nie przeszkadza w obejrzeniu wszystkich odcinków. Sezonów do tej pory powstało już cztery.

Seks wpadki w filmach: Do wszystkich chłopców, których kochałam, Dziennik Bridget Jones, Ostrożnie z dziewczynami

Podczas wywiadu z obsadą Sex Education, z którą mieliśmy się okazję spotkać w Londynie, jeszcze przed premierą serialu, Ncuti Gatwa, czyli serialowy Eric, zapytany o to, jaką filmową scenę seksu obejrzał jako pierwszą, zdradził, że była to jedna ze scen z filmu The Sweetest Thing, czyli Ostrożnie z dziewczynami. I akurat jeśli chodzi o ten film, to nie brakuje w nim ani scen seksu, ani seks wpadek, także tych wyjątkowo hardkorowych. Jedną z nich zdradzamy w galerii powyżej. Film, w którym aż roi się od wpadek? To musi być Dziennik Bridget Jones! Wpadka to wręcz drugie imię Bridget, która jednak nieszczególnie przejmuje się tym, co pomyślą czy powiedzą o niej inni. I takiego podejścia powinniśmy się od niej uczyć. Czasami zdarza się, że coś, wpadkę można umiejętnie zaaranżować, szczególnie, jeśli chcemy komuś zaszkodzić. Na ten temat mogłaby się wypowiedzieć Lara Jean Covey z Do wszystkich chłopców, których kochałam. I nie, nie mamy tutaj na myśli głównego motywu filmu, czyli miłosnych listów, które trafiają do obiektów westchnień bohaterki. Więcej szczegółów także znajdziecie w naszej galerii.