Znaleźliśmy kilka dowodów na to, że styl księżnej Diany bliski jest świeżo upieczonej księżnej Sussex. A które stylizacje Meghan Markle mogły być inspirowane lookami tragicznie zmarłej matki księcia Harry'ego i księcia Williama, możecie zobaczyć TUTAJ. A czy Meghan też może być inspiracją dla innych? Oczywiście, szczególnie, że sama pretenduje do bycia ikoną stylu, także oficjalnie. Nominację właśnie w takiej kategorii otrzymała w plebiscycie Teen Choice Awards, konkurując z takimi gwiazdami, jak Blake Lively i Harry Styles. Czy otrzyma nagrodę, przekonamy się już w sierpniu. Wracając jednak do inspiracji zestawami Meghan, wiele skazuje na to, że jej ostatnia sukienka w kwiaty projektu Oscar De La Renta, w której pojawiła się na ślubie kuzynki księcia Harry'ego, Celii McCorquodale, zauroczyła Selenę Gomez. Do tego stopnia, że na premierę filmu Hotel Transylwania 3 założyła komplet w identyczny wzór, także z metką Oscar De La Renta. 

ZOBACZ TAKŻE: To ten kultowy rozświetlający puder daje Meghan Markle naturalny glow

Selena Gomez inspiruje się Meghan Markle?

Look Meghan, który możecie zobaczyć TUTAJ, jak i stylizacja Seleny oprócz tego, że posiadają ten sam florystyczny print i pochodzą od tego samego projektanta (dyrektorami kreatywnymi Oscar De La Renta są Laura Kim i Fernando Garcia), dość mocno jednak różnią się fasonem. Księżna Sussex wybrała długą zwiewną suknię w stylu boho, zakrywającą ramiona (w końcu Meghan już wcześniej się "oberwało" za to, że za bardzo je eksponuje i robi to niezgodnie z królewskim protokołem), natomiast Gomez postawiła na top mocno eksponujący dekolt, ramiona i plecy, oraz długą rozkloszowaną spódnicę z wysokim stanem. 25-latka pokazała się też z odsłoniętym brzuchem, na co żona księcia Harry'ego nigdy by sobie nie pozwoliła. 

Choć niektórzy doszukują się tutaj kopii (bez przesady!) czy mocnej inspiracji, nawet jeśli Selena wzorowała się na Meghan, nie widzimy w tym nic złego. Czy my same nie robimy tego na co dzień, kupując bluzkę, którą podpatrzyłyśmy u koleżanki, ale potem zestawiamy ją w zupełnie innej kombinacji? No właśnie! A Wy co myślicie - Selena Gomez inspirowała się Meghan Markle?

ZOBACZ TAKŻE: Konflikt Kate Middleton i Meghan Markle: rzeczy, które powodują zgrzyt na królewskim dworze