Selena Gomez od zawsze była szczera wobec swoich fanów i mówiła głośno o tym, z jakimi dolegliwościami się zmaga. W 2016 roku gwiazda wyznała, że cierpi na toczeń rumieniowaty, czyli chorobę immunologiczną, podczas której układ odpornościowy atakuje organizm. Kilka late temu Selena przeszła poważną operację – przeszczep nerki. Na szczęście szybko doszła do siebie i wydawało się, że najgorsze ma już za sobą. Niestety toczeń charakteryzuje się nagłymi nawrotami. Zdarza się, że Selena z powodu silnych nawrotów choroby jest w szpitalu nawet dwa razy w tygodniu. Gwiazda kilkakrotnie trafiała również do szpitala psychiatrycznego. Cierpiała na depresję i stany lękowe, a dwa lata temu z powodu silnego stresu wywołanego nawrotem choroby przeszła załamanie nerwowe. Selena otwarcie o tym mówi i uświadamia swoich fanów w kwestii zdrowia psychicznego, ale dopiero kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że niedawno Selena Gomez usłyszała diagnozę. 27-latka cierpi na poważną chorobę psychiczną, o czym opowiedziała w trakcie instagramowego programu Miley Cyrus.

Selena Gomez po raz pierwszy szczerze o związku z Justinem Bieberem. Artystka wyznała, że była ofiarą znęcania psychicznego >>>

Selena Gomez cierpi na poważną chorobę psychiczną

Od wybuchu pandemii koronawirusa, Miley Cyrus prowadzi instagramowy program „Bright Minded: Live”, do którego zaprasza gości ze świata show-biznesu i z którymi rozmawia o tym, jak poradzić sobie ze swoim zdrowiem psychicznym w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jej gośćmi byli m.in. Reese Witherspoon, a także Cameron i Lauren z reality-show „Love is Blind”. Kilka dni temu Miley zaprosiła do programu Selenę Gomez, swoją koleżankę po fachu – obie występowały w produkcjach Disneya, będąc nastolatkami. Selena otworzyła się w wywiadzie prowadzonym na żywo i opowiedziała Miley o swoich zaburzeniach. Zdobyła się na szczere wyznanie i przyznała, że dopiero niedawno usłyszała diagnozę, dotyczącą jej zdrowia psychicznego. Selena Gomez cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. – Teraz, kiedy mam większą wiedzę na temat tego, co mi jest, to naprawdę mi pomaga. Nie przeraża mnie to tak, od kiedy wiem, co mi dolega, ale myślę, że ludzie boją się tego. Jestem z Teksasu, gdzie nie mówi się o zdrowiu psychicznym. Tam musisz sprawiać wrażenie wyluzowanego – wyznała 27-latka. Choroba dwubiegunowa objawia się częstymi zmianami nastrojów: od depresji po manię i stany euforyczne. Na poszczególne fazy choroby składają się dodatkowe, często liczne zaburzenia (np. zaburzenia emocjonalne lub zaburzenia odżywiania).