SelenaGomez w połowie 2016 roku zawiesiła swoją karierę i zniknęła całkowicie z mediów społecznościowych ze względu na swoją chorobę. Młoda piosenkarka powróciła dwa miesiące temu i nie przestaje zaskakiwać swoich oddanych fanów. Piosenkarka podobno tworzy nową muzykę i spotyka się z TheWeeknd, byłym facetem BelliHadid. To jednak nie koniec nowości! W sieci pojawił się właśnie zwiastun najnowszej produkcji Netflix, za której produkcję odpowiada Selena Gomez.

Serial jest ekranizacją popularnej powieści JayaAshera "Trzynaściepowodów", która opowiada historię nastoletniego Clay'aJensensa. Młody chłopak po powrocie ze szkoły znajduje pod drzwiami paczkę wewnątrz której znajdują się kasety z nagraniami Hannah, jego koleżanki z klasy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczyna dwa tygodnie temu popełniła samobójstwo. Po zapoznaniu się z zawartością paczki, Clay orientuje się, że Hannah postanowiła podzielić się z nim trzynastoma powodami, które popchnęły ją do tego kroku. Jak się okazuje, chłopak był jednym z nich.

SelenaGomez zdradziła, że podjęła się realizacji tego projektu ze względu na swoje wcześniejsze doświadczenia. Artystka nie radziła sobie ze sławą i ogromnym zainteresowaniem podczas najgorszego okresu swojej choroby. To jej uświadomiło, jak silny wpływ na nasze samopoczucie i decyzje mają inni ludzie. 

Za reżyserię odpowiada utalentowany TomMcCarthy ("Spotlight"), a scenariusz stworzył laureat nagrody PulitzeraBrianYorkey. Na ekranie pojawią się również KateWalsh, BrainD'ArcyJames, DerekLuke, BrandonFlynn, JustinPrentice, AlishaBoe, ChristianNavarro i TommyDorfman. Premiera serialu zapowiedziana jest na 31marca 2017.