Co ciekawe, włosy pojawiają się w snach dość często. Właśnie dlatego warto znać znaczenie tego rodzaju marzeń sennych. Jak je interpretować? Najogólniej rzecz ujmując, włosy w snach odzwierciedlają nasz stan fizyczny i / lub psychiczny. To znak, by zwrócić uwagę na zdrowie. Chcąc lepiej zrozumieć sen, poznać jego głębsze znaczenie, warto wziąć pod uwagę pewne szczegóły, np. kolor czy kondycję włosów, jak również wykonywane podczas snu czynności. Czesanie włosów zwiastuje bowiem znalezienie rozwiązania pewnego problemu, z którym przyszło nam się mierzyć. To tylko jeden z wielu przykładów. Więcej dowiecie się, czytając sennik: włosy – sprawdźcie poniżej. 

Sennik – obcinanie włosów

Obcinanie włosów we śnie ma kilka znaczeń. Jeżeli obcinacie swoje włosy, jesteście prawdopodobnie smutni i zatroskani. Coś wyraźnie was niepokoi. Co więcej, sen, w którym obcinacie włosy może oznaczać, że obawiacie się pewnego rodzaju straty. W przypadku, gdy ktoś obcina wam włosy we śnie, prawdopodobnie obawiacie się zniewolenia. Mieliście ostatnio sen, w którym obcinaliście komuś włosy? Uwaga! Taki sen o włosach to ostrzeżenie przed wrogami.

Sennik: mycie włosów

Co oznacza mycie włosów we śnie? To bardzo ciekawe. Tego rodzaju czynność jest bowiem zapowiedzią wielkich zmian w życiu. Na szczęście powinny towarzyszyć im pokłady świeżej energii oraz wiara w siebie. Według sennika, mycie włosów można porównać do nowego początku. To symbol odrodzenia. 

Sennik: czesanie włosów we śnie. Co to oznacza?

Czesanie włosów we śnie nie musi być przypadkowe! Wręcz przeciwnie. Jeżeli śniło wam się ostatnio, że czesaliście swoje włosy, macie powody do radości. Rozwiążecie bowiem jakiś problem albo pozbędziecie się pewnego problemu. Podobnie można interpretować sen, w którym czeszecie włosy kogoś innego. Oznacza to, że już niedługo pomożecie komuś rozwiązać jego problem osobisty.

Sennik – wypadające włosy

Śniły wam się wypadające włosy? Sennik mówi, że naturalnie wypadające włosy – w niewielkiej ilości oznaczają energię i zdrowie. Osoby, które miewają takie sny, mogą mieć pewność, że pozostaną w świetnej kondycji aż do późnej starości. Mamy złą wiadomość dla tych, którym śniło się, że ich włosy wypadają garściami lub z powodu choroby. Zwiastuje to pogorszenie stanu zdrowia albo problemy finansowe. Takie marzenie senne powinno być nie tyle ostrzeżeniem, co zachętą do zadbania o siebie. Możecie zwrócić również uwagę na to, jak zarządzacie swoimi pieniędzmi – ile i na co wydajecie pieniędzy.

Farbowanie włosów – sennik

Farbowane włosy we śnie to ostrzeżenie przed kłamcami, którzy cię otaczają. Pomyślcie, czy nikt wami nie manipuluje! Według innych senników, farbowanie włosów we śnie sugeruje, że skupiacie się na rzeczach, na które nie macie już wpływu. W takich wypadkach warto zastanowić się, czego chcemy od życia i skupić się na priorytetach.

Sennik – włosy blond, włosy czarne we śnie

Niezwykle istotny jest również kolor włosów, które wam się śnią! Blond włosy we śnie to symbol niestabilności. Natomiast sen o włosach czarnych to kolejne marzenie senne, którego interpretacja wiąże się ze stanem naszego zdrowia. Czarne, ale lśniące i zadbane włosy we śnie, to dobry znak. Nie macie powodów do zmartwień. Problemy pojawiają się, gdy czarne włosy we śnie są matowe, przesuszone albo zniszczone. Prawdopodobnie brakuje wam niektórych witamin – czas wybrać się do przychodni i wykonać podstawowe badania. Warto zwrócić również uwagę na intensywność koloru włosów. Im bardziej nasycony odcień, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś nas oszukuje. Dodatkowo mogą być w waszym otoczeniu osoby, które mają wobec was niecne zamiary.

Zobacz także:

Sennik: włosy znalezione w jedzeniu

Jeśli śniło wam się, że znaleźliście włos (lub włosy) w posiłku, np. w talerzu zupy, macie powody do zmartwień. Takie marzenie senne należy bowiem interpretować jako zapowiedź kłótni, nieporozumień i problemów. Wszystko wskazuje na to, że są wokół was osoby, które (często wbrew pozorom) nie życzą wam dobrze. Warto jak najszybciej sprawdzić, o kogo chodzi, a następnie zakończyć toksyczne znajomości. Dzięki temu wasze życie zyska zupełnie nową jakość. Do tego zaczniecie spokojnie śnić.